Suknia ślubna wybrana, miejsce wesela również, podjęte decyzje dotyczące menu i muzyki. Brakuje tylko samochodu, który zawiezie Was na uroczystość. Ślub to takie wydarzenie w życiu przyszłych małżonków, które wspomina się przez całe życie. Chcemy, aby było idealne. I będzie, jeśli wszystko wcześniej przemyślimy i zaplanujemy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru auta do ślubu.

Auto do ślubu – kolor ma znaczenie

Najczęściej wybieranymi kolorami auta do ślubu jest biały, czarny lub srebrny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojechać do ślubu na przykład samochodem w kolorze czerwonym czy zielonym, jednak warto zastanowić się, czy będzie on pasował do ślubnych strojów, kwiatów panny młodej i całej oprawy. Im żywsze barwy, tym trudniej będzie zgrać wszystkie elementy.

Na białym tle karoserii panna młoda w tym samym kolorze sukni nie będzie się wystarczająco wyróżniać. Sukienka écru lub w podobnych kolorach będzie wyglądała na brudną. Najbezpieczniejszym kolorem samochodu wydaje się być zatem czarny, który jest dodatkowo bardzo elegancki. Co więcej panna młoda będzie dobrze wyglądać na jego tle, niezależnie od tego, jaki odcień sukienki wybierze.

Mercedes do ślubu

Wybierając markę samochodu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko jego kolor i wygląd, ale przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo. Zapewnią nam to najnowsze modele samochodów z bogatym wyposażeniem. Chcemy przecież dotrzeć do urzędu czy kościoła o czasie i prezentować się nienagannie. Chociaż jednym z najczęściej wybieranych i najwygodniejszych samochodów do ślubu jest Mercedes, to równie dużą popularnością cieszą się takie marki, jak Audi, Lexus czy BMW. Nie mniejszą Porsche czy Maserati. Nasza fantazja jest tu nieograniczona. No może jedynie przez ślubny budżet.

Jeśli jednak nie jesteśmy pasjonatami motoryzacji i nie wiemy, który model wybrać, zwróćmy uwagę, czy wnętrze samochodu jest wystarczająco duże, czy firma wynajmująca ma dobre opinie, a jego właściciel zatrudnia zawodowych kierowców.

Auto do ślubu w stylu retro

Marzycie jednak, żeby wybrać się do ślubu stylowym Volkswagenem Cabrio, starym Cadillakiem czy Syrenką? Z pewnością zrobicie wrażenie na gościach. Co jednak, gdy suknia panny młodej usztywniana kołem nie zmieści się do samochodu? Wiele starszych modeli, chociaż piękne i stylowe, ma po prostu za małe wnętrza i dwoje drzwi. A jeśli będzie tego dnia gorąco, to brak klimatyzacji może odbić się na ślubnym makijażu.

Czym się kierować przy wyborze – praktyczne wskazówki

  • REZERWACJA – Często wybór auta do ślubu zostawiamy na koniec, a jest to błąd. Jeśli planujemy go wynająć, powinniśmy o tym pomyśleć już przy rezerwacji sali weselnej. Szczególnie, jeśli zamierzamy wynająć stary samochód. Ich liczba jest ograniczona na rynku ślubnych aut. Również te bardziej luksusowe w korzystnych ofertach szybko zostaną zarezerwowane.
  • ZDJĘCIA – Jeśli nadal mamy wątpliwości, który model wybrać, w ramach ślubnych przygotowań zróbmy sobie zdjęcia na przykład na parkingu z potencjalnymi autami do ślubu i sprawdźmy, w czym nam do twarzy.
  • PROFESJONALNA FIRMA – Upewnijmy się, że firma, od której wynajmujemy samochód w razie awarii potrafi szybko reagować na takie sytuacje. Możemy poprosić o stosowny zapis w umowie.
  • ĆWICZENIA – Jeśli mamy okazję zobaczyć nasz samochód przed ślubem, poćwiczmy wsiadanie i wysiadanie.
  • DEKORACJE – Uzgodnijmy wcześniej sposób dekoracji samochodu tak, aby pasował do stylu naszych strojów i wesela.
  • SZOFER – Nie jest dobrym pomysłem, żeby Pan Młody prowadził. Wystarczająco dużo stresu będzie odczuwać z powodu samego wydarzenia. Zrezygnujmy więc z modeli sportowych lub dwuosobowych.