Srebro kojarzy się z elegancją, prestiżem i przepychem. Wiele kobiet uwielbia srebrną biżuterię, zaś panowie często stawiają na srebrne samochody. Czy ta barwa jest również dobrym pomysłem na motyw ślubny? Oczywiście! Pod warunkiem, że dobrze dobierzemy strój i dodatki państwa młodych i dekoracje sali, by uniknąć kiczu i osiągnąć zamierzony elegancki efekt.

Z jakimi barwami dobrze komponuje się srebro?

Srebro to jeden z elementów weselnego stylu glamour. Należy jednak pamiętać, że z tą barwą nie wolno przesadzać, gdyż łatwo otrzeć się o kicz. Zanim przejdziemy do srebrnych ozdób i dekoracji stołu, warto zastanowić się, z jakimi barwami srebrny i metaliczny połysk prezentują się najkorzystniej. Pierwszym i bardzo słusznym skojarzeniem jest biel, którą spotkamy oczywiście na sukni panny młodej, ale także na weselnych obrusach. Z kolei kobalt, również świetnie prezentujący się towarzystwie srebra, może stanowić element biżuterii, stylizacji paznokci panny młodej, serwetek lub biżuterii. Do kolorów dobrze komponujących się ze srebrno-metalicznym połyskiem śmiało można zaliczyć także fiolet, wrzos czy turkus.

Stroje państwa młodych

Do białej sukni panny młodej świetnie dopasują się mieniące się w odcieniach srebra buty, torebka i biżuteria. Ta barwa może być także przydatna w spinaniu włosów, stylizacji paznokci, a nawet makijażu i elementach bukietu ślubnego. Natomiast pan młody może wówczas postawić na nieszablonową stylizację zwieńczoną srebrnym krawatem lub muchą.

Srebrne dekoracje stołu

Niezależnie od weselnej stylizacji, srebro będzie jedną z dominujących barw na stole. Chodzi oczywiście o sztućce i patery z daniami. Do dyspozycji mamy również dekoracje stołu w postaci srebrnych świec, srebrnych serwetek czy też kryształowych lub perłowych girland pięknie mieniących się nie tylko w blasku wspomnianych świec. Zamawiając personalizowane srebrne winietki, wizytówki czy etykiety może także postawić na srebrne lub perłowe motywy stanowiące esencję elegancji.

Ozdoby kościoła i sali weselnej

Srebro to także barwa, która świetnie sprawdza się w dekoracji sali i świątyni, niezależnie od tego, jaką koncepcję przyjmiemy. Organza, tiul, sztuczne kwiaty i srebrne balony pozwolą na stworzenie niesamowitych kreacji. Srebro to jeden ze świetnych pomysłów na eleganckie wesele.