Chcąc wykonać lifting twarzy, czy też modelowanie innych obszarów ciała, wcale nie trzeba poddawać się poważnym operacjom – zapomnij o skalpelu, długotrwałej rekonwalescencji i jakichkolwiek śladach pooperacyjnych. Jedna z najnowszych technologii bazuje na zogniskowanych falach ultradźwiękowych, które śmiało można uznać za przyszłość medycyny estetycznej! Poznaj zabieg Ultraformer III, który wykonują eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie – jak działa i dla kogo jest przeznaczony?

Technologia na miarę XXI wieku!

Z każdym kolejnym rokiem skóra gubi swoją elastyczność, staje się wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki, a owal twarzy traci na wyrazistości. Z jednej strony warto zaakceptować upływający czas – szacunek do swoich zmarszczek, które często oddają moc doświadczeń, jakie mamy za sobą, jest bardzo ważny. Na pewno nie powinny one niszczyć naszej samooceny i blokować przed korzystaniem z życia na 100 procent! Z drugiej jednak strony są sposoby, które w nieinwazyjny sposób pozwolą owy uciekający czas chociaż odrobinę zatrzymać. Dodatkowa troska o ciało niemalże zawsze sprawia, że czujemy się lepiej zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Stąd też warto poznać zabieg Ultraformer III – bazuje on na technologii HIFU, czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej.

Ultradźwięki działają na konkretne obszary ciała, przy czym precyzja ta jest w pełni dostosowana do potrzeb danej sfery. Ultraformer III sprawdza się w pracy z tak delikatną skórą, jak ta znajdująca się na powiekach, czy też w okolicy ust, lecz także skutecznie pomaga ujędrnić pośladki, podnieść piersi i zmniejszyć tkankę tłuszczową na udach lub boczkach. Zgadza się, wszystkie wymienione tu obszary wymagają zupełnie innego oddziaływania, co możliwe jest dzięki wymiennym głowicom urządzenia. W zabiegach na twarz stosuje się fale, które pracują na głębokości 1,5 – 3,0 – 4,5 mm, zaś w sferach potrzebujących głębszej penetracji, głowice pozwalają na oddziaływanie 6 oraz 9 mm w głąb skóry.

Co warto wiedzieć o działaniu technologii Ultraformer III?

  • Zabieg polega na przykładaniu do ciała końcówki przetwornika, co pozwala odpowiednio podgrzewać tkanki poddane leczeniu.
  • Fale ultradźwiękowe rozgrzewają je do temperatury 65-75°C – stąd też działanie Ultraformer III nazywamy liftingiem termicznym.
  • Wysoka temperatura umożliwia aktywowanie procesu koagulacji tkanek, który wiąże się m.in. ze stymulacją wytwarzania nowego kolagenu (jest to białko odgrywające kluczową rolę dla elastyczności, gładkości, jędrności, regeneracji skóry).
  • Fale ultradźwiękowe działają bardzo precyzyjnie, dzięki czemu w żaden sposób nie są uszkadzane tkanki znajdujące się obok miejsca poddanego terapii.
  • Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu – wpływ ma na to działanie termiczne, które natychmiastowo obkurcza włókna kolagenowe. Jest to jednak dopiero początek naturalnego tempa przemian, jakie zostały w trakcie zabiegu zapoczątkowane. Rezultaty będą więc narastać, a efekt pełnej przebudowy tkanek dostrzec będzie można po około 2-6 miesiącach od terapii.

Co istotne, jak podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, zabieg urządzeniem Ultraformer III wystarczy przeprowadzić jeden raz, chociaż ewentualne kolejne sesje pomogą zintensyfikować efekty. Nic zresztą dziwnego, że można mieć chęć jego powtórki, ponieważ jest to terapia nieinwazyjna, a ewentualny ból minimalizowany jest dzięki znieczulającemu żelowi. Oba te elementy wpływają na fakt, iż zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, co pozwala od razu wrócić do swoich codziennych aktywności – tak, jest to procedura idealna dla współczesnych superwoman!

Dodatkowe ciekawostki o liftingu Ultraformer III

  • Jest on dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki, dlatego tak ważne jest oddanie się w ręce sprawdzonych profesjonalistów.
  • Do zabiegu nie jest konieczne specjalne przygotowanie.
  • Ewentualne przeciwwskazania: ciąża, nowotwór, uszkodzenia skóry, opryszczka lub inne aktywne infekcje wirusowe w miejscach, które mają być poddane terapii.
  • Efekty są trwałe! Skóra po zabiegu nie powraca do “stanu sprzed”. Owszem, podlega naturalnym procesom starzenia (nie należy obawiać się efektu maski), lecz dzieje się to znacznie wolniej oraz łagodniej – bo warto cieszyć się swoim ciałem jak najdłużej!

Dowiedz się więcej o liftingu ultradźwiękowym Ultraformer III – wejdź na stronę warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/ultraformer-iii/