Masz do czynienia z miejscową otyłością na brzuchu, ramionach, udach, boczkach lub pośladkach? Redukcja tkanki tłuszczowej na tych obszarach nie jest możliwa przy pomocy tradycyjnych metod odchudzania? Idealnym sposobem na walkę z otyłością miejscową może okazać się nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa! Czy wiąże się ze skomplikowaną, bolesną i obciążającą organizm pacjenta operacją plastyczną? Wbrew pozorom jest to minimalnie inwazyjny zabieg, który nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg, na przykładzie liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo dostępnej w Klinice Miracki w Warszawie.

Liposukcja ultradźwiękowa – małoinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Na czym polega niska inwazyjność zabiegu liposukcji ultradźwiękowej? Specjalista podczas procedury zabiegowej wykonuje tylko niewielkie nacięcie na skórze, w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem emitującym ultradźwięki. W przypadku tradycyjnej liposukcji, chirurg przy pomocy skalpela wykonuje głębokie nacięcia na skórze, które nie tylko wydłużają okres niezbędnej rekonwalescencji, lecz także narażają go na blizny. W przypadku liposukcji ultradźwiękowej zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podczas gdy tradycyjna liposukcja wymaga znieczulenia ogólnego, a często też hospitalizacji.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że sekretem liposukcji ultradźwiękowej jest wykorzystywanie wiązki energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę przy pomocy cienkiej kaniuli. Energia ultradźwięków działa precyzyjnie i bezpośrednio na komórki tłuszczowe, oddzielając złogi tłuszczowe od komórek okalających bez naruszania pobliskich nerwów, tkanki łącznej czy naczyń krwionośnych. Warto też zaznaczyć, że tłuszcz pobrany przy zabiegu liposukcji ultradźwiękowej w 90% nadaje się do ponownego wykorzystania poprzez przeszczepienie w inny obszar ciała w celu wymodelowania sylwetki.

Zabieg odsysania tłuszczu nie przysparza pacjentowi praktycznie żadnych dolegliwości bólowych i trwa od 2 do 5 godzin w zależności od obszaru, na którym jest przeprowadzany. Rekonwalescencja trwa natomiast kilka tygodni, ale nie jest uciążliwa – pacjent po zabiegu zmaga się z lekkimi opuchnięciami, które dość szybko ustępują ze względu na bardzo delikatne i precyzyjne działanie urządzenia do liposukcji. W przeciągu kilku tygodni od zabiegu skóra ulega przebudowie, po czym wraca do zdrowej i optymalnej kondycji. Bardzo ważne jest jednak to, że uzyskane efekty liposukcji są długotrwałe i mogą utrzymać się nawet przez kilka lat.

Dla kogo zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa to doskonały sposób na walkę z miejscową otyłością zlokalizowaną np. w okolicy brzucha, bioder, pośladków, ud czy ramion. Nie jest to jednak alternatywna metoda odchudzania – sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce z otyłością miejscową. Jest to też dobry sposób na modelowanie sylwetki w sytuacji, gdy oczekujemy szybkich efektów przy minimalnie inwazyjnej procedurze – pierwsze efekty będą widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, zaś po kilku tygodniach, gdy ustąpią opuchnięcia, pojawi się finalny efekt. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo doskonałych efektów wyszczuplenia, zabieg liposukcji nie uchroni nas przed ponownym przybieraniem na wadze, dlatego po wykonaniu zabiegu należy nadal dbać o zdrowy styl życia.