Włosy blond to najpopularniejszy kolor włosów wśród Polek. Jednak uzyskanie Idealnego odcieniu blondu udaje się niewielu. Nieprofesjonalne farby do włosów sprawiają, że kolor wygląda nienaturalnie i kiczowato. Dodatkowo, farby te często niszczą strukturę włosów sprawiając, że stają się cienkie, słabe i łamliwe. Decydując się na koloryzację, lepiej wybrać kosmetyki stworzone przez specjalistów. Koloryzacja z L’Oreal to gwarancja uzyskania idealnego blondu oraz niezawodna ochrona włosa przed zniszczeniem.

Koloryzacja Luo Color – na czym polega?

Luo Color to farba do koloryzacji permanentnej, która swoją skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Łączy ona działanie Protect Shine oraz Reflect Shine, których wspólna moc całkowicie odmienia wygląd włosów. W jaki sposób?

  • Protect Shine to formuła zapewniająca długotrwałą ochronę koloru oraz struktury włosa.
  • Reflect Shine sprawia, że składniki koloru są lepiej połączone, a przez to kolor jest bardziej intensywny, trwały i odporny na wypłukiwanie. Dodatkowo, formuła odżywia włókno włosa, nadając mu świetlistość i blask.
  • Olejek z pestek winogron nawilża, odżywia i wzmacnia strukturę włosa na zewnątrz i od środka.
  • Aktywne cząsteczki odbijają światło pod różnym kątem od powierzchni włosów, dając efekt rozświetlenia i naturalnych refleksów.

Efekty farbowania włosów z Luo Color

W przeciwieństwie do większości farb do włosów dostępnych w drogeriach,  Luo Color działa kompleksowo i wielowymiarowo. Efekty jakich możesz się spodziewać to przede wszystkim:

  • Kolor jest głęboki i intensywny – bez względu na to czy zmiana koloru włosów służy ich rozjaśnianiu czy przyciemnianiu.
  • Fryzura jest pełna blasku. Aktywne cząsteczki tworzą na włosach grę świateł, dzięki której wyglądają na rozświetlone, świeże, a jednocześnie naturalne.
  • Pokrycie siwych włosów. Luo Color pokrywa do 70% siwych włosów bez naruszania ich struktury.
  • Regeneracja i odżywienie. Olejek z pestek winogron oraz formuła Protect Shine skutecznie chronią włosy przed zniszczeniem, matowieniem i utratą wilgoci. Włosy są zdrowe, pełne witalności i jedwabiście gładkie.
  • Spektakularna zmiana odcienia. Koloryzacja Luo Color umożliwia rozjaśnienie włosów nawet do 3 poziomów.

Przebieg koloryzacji

Koloryzacji L’Oreal można dokonać zarówno na włosach naturalnych jak i wcześniej farbowanych. W tym drugim przypadku, można przeprowadzić wcześniejszą dekoloryzację, tak aby efekt zabiegu był pełny. Koloryzację Luo Color wyróżnia fakt, że odbywa się ekspresowo. Doświadczony kolorysta w profesjonalnym salonie fryzjerskim może przeprowadzić farbowanie włosów w ciągu 5 -10 minut. Farba ma postać lekkiego, perłowego żelu o przyjemnym zapachu. Po skończonej koloryzacji, fryzjer myje włosy szamponem Luo Post od L’Oreal, który wzmacnia połysk fryzury, sprawia że włosy stają się miękkie, gładkie i łatwe do rozczesania.

Jak zachować efekt rozświetlenia?

Aby jak najdłużej zachować efekt wielowymiarowego, przejrzystego koloru dokonaj koloryzacji w dobrym salonie fryzjerskim. Profesjonalne kosmetyki są kluczowe, ale równie ważne są umiejętności i doświadczenie fryzjera. Dzięki temu, zabieg przebiegnie szybko i sprawnie, a jego efekty będą długotrwałe. Istotna jest także odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych. Do mycia i codziennej pielęgnacji używaj szamponów do włosów koloryzowanych,np. Shine Blond od L’Oreal, który pomoże na dłużej utrzymać blask koloru. Raz w tygodniu warto nałożyć na włosy maskę witaminową Cristalceutic, która chroni barwę i odżywia włókna włosów. Pamiętaj też, że pielęgnacja to nie tylko kosmetyki. Ważne są także odpowiednie nawyki. Myjąc włosy rzadziej, zapobiegasz wypłukiwaniu naturalnych olejków utrzymujących wilgoć i chroniących przed matowieniem.