Dokładny demakijaż to podstawa zdrowej i zadbanej cery. Zaniedbywanie tej czynności może doprowadzić do poszarzenia skóry, przyspieszenia procesu starzenia czy nawet wystąpienia podrażnień. Na drogeryjnych półkach znaleźć można setki preparatów przeznaczonych do usuwania makijażu. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych produktów, które mogą pomóc nam w oczyszczaniu twarzy, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza olejek myjący firmy Decleor.

Czym różni się oczyszczający olejek Decleor od innych kosmetyków myjących?

Produkty do zmywania makijażu można podzielić na trzy zasadnicze grupy:

 1. Mleczka do demakijażu
  To kosmetyki o tłustej formule, przeznaczone dla osób z cerą suchą, gdyż nie podrażniają i dodatkowo nawilżają skórę.
 2. Żele myjące
  Stworzone głównie z myślą o tłustej skórze, jednak ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej kosmetyków do każdego rodzaju cery.
 3. Płyny micelarne
  Mają lekką formułę i nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy. Składnikiem myjącym są tutaj micele, czyli mikroskopijne kuleczki związków aktywnych.
  Polecane dla osób ze skórą wrażliwą.

Oczyszczający olejek micelarny łączy w sobie delikatność olejku do twarzy ze skutecznością mleczka oraz formułą płynu micelarnego. Dzięki zastosowaniu oleju z migdałów oraz skwalanów z oliwy z oliwek preparat regeneruje i nawilża skórę, natomiast wykorzystanie technologii miceli idealnie oczyszcza najgłębsze warstwy skóry, usuwając nawet makijaż wodoodporny.

Komfortowe stosowanie dla codziennej przyjemności.

Każda z nas wie, że nie wolno kłaść się do łóżka, jeśli wcześniej nie zmyjemy makijażu.
Dla jednych z nas to przykry obowiązek, inne traktują to jako chwilę dla siebie i codzienny rytuał. Niezależnie od tego, jak postrzegamy demakijaż, warto, aby kosmetyki, których używamy, były komfortowe i łatwe w użytkowaniu. Oczyszczający olejek Decleor taki właśnie jest. Ma przyjemną, lekko oleistą formułę, która wygodnie rozprowadza się po twarzy, nie pozostawiając na niej tłustej warstewki.
Preparat rozprowadzamy na suchej twarzy suchymi dłońmi i dopiero po nałożeniu kosmetyku lekko zwilżamy palce, którymi następnie wmasowujemy serum w skórę, aż zacznie się pienić.
Na koniec spłukujemy całość ciepłą wodą.

Jak wykonać idealny demakijaż twarzy?

Nic nam nie dadzą nawet najlepsze kosmetyki, jeśli nie będziemy wiedziały jak z nich korzystać. Niestety, ale przetarcie twarzy wilgotnym wacikiem, może nie wystarczyć by oczyści ją nie tylko z makijażu ale również z codziennego brudu który zbiera się na naszej skórze.
Dobry demakijaż powinien mieć trzy podstawowe fazy:

 1. Demakijaż oczu
  Tusz do rzęs jest zwykle jednym z najbardziej trwałych kosmetyków, jednocześnie używamy go w najdelikatniejszej strefie naszej twarzy, czyli w okolicy oczu. Dlatego kosmetyki stosowane do jego usunięcie powinny być równie silne co delikatne dla skóry. Najlepiej sprawdzą się wszelkie oleje do twarzy. Ważne jest też, by nie pocierać wacikiem zbyt mocno, wystarczy przycisnąć go przez chwilę do zamkniętej powieki by cienie i tusz rozpuściły się, a następnie ściągnąć ku dołowi wykonując zygzakowaty ruch, taki jak przy nakładaniu maskary.
 2. Demakijaż twarzy
  Tutaj właśnie zastosowanie znajdzie oczyszczający olejek micelarny, który idealnie oczyści nam skórę, jednocześnie ją nawilżając.
 3. Umycie skóry
  Często się o tym zapomina, podczas gry tłuste kosmetyki pozostawione na twarzy za długo mogą zapychać nasze pory. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się toniki oczyszczające.

Demakijaż to pierwszy stopień do odpowiedniej pielęgnacji skóry. Twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie, rano i wieczorem, tak by zawsze była promienna i zdrowa.