Sport od dłuższego czasu odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Moda na niego ogarnęła wiele ludzie, nie tylko w Polsce,  ale także na świecie. Do najchętniej wybieranych dyscyplin sportowych należy niewątpliwie jazda na rowerze, biegania, trening siłowy, a także treningi z kijami do nornic walking. Rynek oferuje wiele możliwości, jeśli patrzymy pod kątem ubioru, sprzętu, a także odżywania. Podczas wykonywania sportów powinniśmy myśleć o ochronie naszego ciała. Obecnie wiele osób posiada  wadę wzroku. Z tego powodu szkoda jest niszczyć normalne oprawki, które będą podatne na chociażby pot. Dobrym pomysłem są okulary przeciwsłoneczne. To zakup, który poprawi nasz komfort podczas aktywności fizycznej. Aby dobrze je dobrać należy skonsultować się z okulista, a następnie z optykiem, który doradzi nam odpowiednią wkładkę korekcyjną.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dopasowane do wady?

Przede wszystkim należy się skupić na wizycie u okulisty. Przed zakupem dobrze jest skontrolować wadę wzroku, by nie pogłębiać jej za pomocą źle dobranych szkieł. Kolejnym punktem jest wizyta u optyka, który doradzi nam w wyborze  okularów przeciwsłonecznych. Niestety okulary przeciwsłoneczne z tzw. marketu to bardzo zły pomysł. Znajdują się tam modele, które nie ochronią naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Oznacza to, że nie posiadają antyrefleksu, ani polaryzacji. Tym bardziej czeka nas wizyta u optyka, który dodatkowo dopasuje oprawki do kształtu naszej twarzy. Powinny być one mocne i wytrzymałe. Niejednokrotnie okulary przeciwsłoneczne będą testowane w różnych warunkach atmosferycznych. Może zdarzyć się tak, że nastąpi upadek, a więc muszą nie tylko ochronić nasze oczy przed zdarciem, kamieniami i pyłem, ale także same wytrzymać uderzenie. Świetnym tworzywem jest grilamid, dzięki któremu okulary przeciwsłoneczne  będą giętkie oraz miłe podczas dotyku.

Okulary przeciwsłoneczne, a szkła.

Każda dyscyplina cechuje się różną dynamiką. Tym bardzie należy zastanowić się nad wyborem szkieł. Warte podkreślenia jest to, że rynek optyczny oferuje kolory dostosowane do określonej aktywności fizycznej. To oznacza, że część będzie miała za zadanie poprawę widzenia, zwiększenie kontrastu, a także wyostrzenie szczegółów. Dostępne są te, które wytwarza się z poliwęglanu, a warto zaufać branży, która specjalizuje się w sporcie. Ciekawą opcją są szkła, które można wymieniać. Oznacza to, że dostosujemy okulary do każdych warunków atmosferycznych. W pochmurny dzień świetnie sprawdzą się przezroczyste kolory, a w słoneczny typowo te, zapewniające ochronę przeciwsłoneczną.

Profesjonalne okulary przeciwsłoneczne znaleźć można tutaj.