Wieczór kawalerski to dla wielu mężczyzn symboliczny koniec szaleństw. Właśnie dlatego warto spędzić go tak, by był pełen atrakcji, niezapomniany. Dobrze jest postarać się zintegrować ze sobą wszystkich znajomych przyszłego Pana Młodego. To zaowocuje na weselu świetną zabawą. Idealny wydaje się więc paintball. Jak go zorganizować?

Dlaczego paintball?

Jak już wspomniano na wstępie, wieczór kawalerski powinien być przygotowany w taki sposób, by dostarczył wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza Panu Młodemu maksimum rozrywki. To ostatni beztroski wieczór, który symbolicznie kończy okres stanu kawalerskiego. Dobrze więc, by był niezapomniany.

Paintball wydaje się więc idealnym wyborem. Dostarcza adrenaliny, świetnej zabawy, rywalizacji. To nie tylko bieganie z pistoletem i strzelanie w co popadnie. Szybkość i sprawność są ważne, ale również taktyka, umiejętność planowania swoich poczynań i przewidywania ruchów wroga. To coś, co mężczyźni szczególnie uwielbiają, stąd popularność gier komputerowych. Z tą różnicą, że tutaj wychodzi się na świeże powietrze i strzela do przeciwnika „w realu”. Co istotne, paintball uczy drużynowego podejścia oraz współpracy. To świetny sposób na przetestowanie swoich umiejętności i predyspozycji. Nauka słuchania innych, wykonywania poleceń, ale i „zarządzania” kolegami.

Jak przygotować grę w paintball na wieczór kawalerski?

Raczej trudno samodzielnie przygotować grę w paintball na wieczór kawalerski. Niezbędny jest sprzęt, stroje, miejsce, scenariusze rozgrywki. Właśnie dlatego lepiej skorzystać z usług firm, takich jak bcamp.pl/paintball/, które zajmują się organizacją gry w paintball. Posiadają atrakcyjne miejsca, np. labirynty, tory przeszkód, barykady na otwartym terenie. Dysponują też profesjonalnym sprzętem: markerami paintballowymi, butlami. Udostępniają odzież i akcesoria ochronne: maski, kombinezony, rękawice z wzmocnieniem gumowym, kamizelki chroniące korpus.

Co istotne, prowadzą szkolenie z obsługi sprzętu, bezpieczeństwa – pełnią pieczę nad tym, by wszystko przebiegło tak, jak należy. Doświadczenie, wiedza i opanowanie, pozwalają im na obsługę wydarzenia w sposób profesjonalny, atrakcyjny dla uczestników i niezagrażający ich zdrowiu.

Nie bez znaczenia jest też to, że dysponują szeroka gamą scenariuszy gier, dzięki czemu zabawa nie jest nudna, wymusza aktywny udział, zmiany taktyki. Organizatorzy znają teren, a dzięki doświadczeniu po obserwacji uczestników wiedzą, jaki rodzaj rozgrywki najbardziej przypadnie im do gustu.

Wieczór kawalerski z paintballem

Oczywiście paintball może być wstępem do zabawy podczas wieczoru kawalerskiego, centralnym punktem imprezy lub jedną z atrakcji podczas wyjazdu z noclegiem. Warto połączyć grę z biwakiem, ogniskiem, jazdą quadami, samochodami terenowymi, parkiem linowym, czy tematyczną zabawą detektywistyczną, survivalową. To pomysły bardzo męskie, podnoszące adrenalinę, ale też pozwalające na oderwanie się od stresów dnia codziennego.