Sesja ślubna w plenerze, to moment, w którym powstają najpiękniejsze zdjęcia, które później znajdą się na Waszej płycie ze ślubu. Nigdy nie warto z nich rezygnować, a dodatkowo warto je dobrze zaplanować.

Czekające na was uroczyste wydarzenie powoduje, że jesteście zestresowani. W takiej sytuacji trudno się uśmiechać. W takich chwilach z pomocą może przyjść rozmowny i  wyrozumiały fotograf. Dobry fotograf oprócz dobrych zdjęć, wprowadzi miłą, swobodną atmosferę, a swoimi pomysłami odwróci uwagę od zbliżającej się uroczystości. Dla wyluzowania, można także poczęstować się dwiema „pięćdziesiątkami”, co z pewnością poszerzy uśmiech fotografowanych osób.

Zdjęcia przed ślubem posiadają swoje wady i zalety:

  • Brak czasu. Na pełną sesję fotograficzną powinniście zarezerwować minimum dwie godziny. Z pewnością jest to trudne, szczególnie gdy tego dnia musicie odwiedzić fryzjera, kosmetyczkę itd.
  • Przed uroczystością jesteście zestresowani, co często da się zauważyć na zdjęciach.
  • Niewielka możliwość wyboru miejsca na zdjęcia.  Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdy w pobliżu znajduje się ładne miejsce do wykonania sesji zdjęciowej. Szybki spacer może zaowocować dobrym kompletem zdjęć plenerowych, jednakże zdjęcia mogą nie być tak wyjątkowe, jak przy innym, dalszym i ciekawszym miejscu do zdjęć.
  • Nie trzeba po raz kolejny odwiedzać kosmetyczki i fryzjera.
  • Podczas sesji suknia ślubna może ulec zabrudzeniu.
  • Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą wykonywać sesji ślubnej innego dnia.

Zdjęcia po ślubie, lub w trakcie wesela.

Uważa, że jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Dlaczego? Przede wszystkich chodzi o to, że trzeba zostawić gości samemu sobie, co często powoduje ich niezadowolenie, muszą długo czekać, nie wiedzą, co mają robić, nie chcą się samemu bawić. jesteście najważniejszym obiektem całej imprezy. Powinniście być obecni cały czas,  mieć pewność, że Wasz świetny wodzirej bądź wzorowy zespół poradzi sobie z zabawianiem gości.  Możliwość wyboru miejsca na zdjęcia ślubne jest jeszcze bardziej ograniczona, a czasu jest jeszcze mniej. To rozwiązanie polecam parom, którym wystarczy szybka sesja ślubna i nie zajmie zbyt wiele czasu. Profesjonalny fotograf powinien nawet z takiej możliwości zrobić dobry użytek.

Sesja ślubna w innego dnia.

Za to rozwiązanie zazwyczaj trzeba dopłacać, gdyż wiąże się ze stanowczym zwiększeniem ilości pracy fotografa oraz z ponownym wykonaniem makijażu i fryzury. Reszta to już same plusy. Jesteście bardziej wyluzowani i nie stresujecie się brakiem czasu. Zdjęcia można wykonywać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

UDOSTĘPNIJ
Następny artykułPorady domowe