Aminexil to substancja czynna hamująca wypadanie włosów. Występuje w szamponach, odżywkach i przede wszystkim wcierkach. Jeśli borykasz się z problemem łysienia i przerzedzonych, cienkich włosów to dowiedz się jak działa Aminexil oraz jakie efekty daje kuracja przeciw nadmiernej utracie włosów z jego udziałem.

Przywróć włosom gęstość

Wypadanie włosów to coraz częstszy problem, dotykający zarówno kobiet jak i mężczyzn. Spowodowany jest przede wszystkim upływającym czasem, nadmiernym stresem, złym sposobem odżywiania, jest też skutkiem problemów hormonalnych, chorób ogólnoustrojowych lub chorób skóry głowy, uwarunkowań genetycznych, ciąży czy menopauzy. Jest nie tylko problemem zdrowotnym, ale i kwestią estetyczną, a przez to problemem natury psychologicznej. Łysienie jest wstydliwą sprawą, odbiera pewność siebie i obniża poczucie własnej wartości. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej fryzury, nadać jej gęstość i zdrowy wygląd sięgnij po opatentowany program walki z wypadaniem włosów o podwójnym działaniu – L’Oréal Expert Aminexil Advanced.

Jak rozpocząć walkę z wypadaniem włosów?

Codziennie tracimy włosy, jest to naturalna kolej rzeczy. Cykl życia włosa składa się z trzech etapów- fazy anagenu, kiedy rośnie; fazy katagenu, kiedy się stabilizuje i fazy telogenu, kiedy wypada. Każdego dnia więc tracimy od 50 do 100 włosów. Co jeśli zauważamy, że utrata włosów jest większa? Należy podjąć radykalne kroki, aby zahamować dalsze wypadanie włosów. Na początek zmień dietę – uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe, żelazo, ogranicz używanie suszarki, aby nie przesuszać słabych już włosów, nawilżaj je oraz skórę głowę. Jednak w wielu przypadkach nadmiernej utraty włosów trzeba sięgnąć po specjalistyczne preparaty, które dogłębnie zadbają o kondycję włosów. Takim specyfikiem jest Aminexil.

Jak działa Aminexil?

Aminexil Advanced to opatentowany przez Dział Badań Naukowych L`Oréal preparat bazujący na cząsteczce aktywnej Aminexil. Jego działanie polega na wzmocnieniu cebulek włosa. Wypadanie włosów zostaje znacznie zmniejszone. Program walki z wypadaniem włosów o podwójnym działaniu L’Oréal Expert Aminexil Advanced polega na dwóch głównych składnikach:

  • Aminexil – cząsteczka aktywna, która skupia się wokół mieszka włosowego, aby przeciwdziałać procesowi usztywniania kolagenu. Kolagen gromadzi się wokół mieszka włosowego uniemożliwia prawidłowe przytwierdzenie włosa, a dzięki działaniu Aminexilu włókno włosa może silniej osadzić się w skórze głowy; jest liderem w walce z wypadaniem włosów
  • Omega-6 Complex – odżywczy kompleks pochodnych kwasów tłuszczowych, który oddziaływuje na korzeń włosa w celu stymulowania wzrostu i pobudza jego aktywność. Kompleks ten zostaje przekształcony w jeden z głównych budulców włosa – ceramid, aby wzmacniać włókna włosa u jego nasady i ograniczać utratę włosów.

6 tygodniowa kuracja na wypadanie włosów – wygodna formuła ampułek

Preparat L’Oréal Expert Aminexil Advanced sprzedawany jest w wygodnych w użytkowaniu ampułkach do stosowaniu na skalp. Należy używać jednej dawki preparatu dziennie i wmasowywać ją delikatnymi ruchami, aby pobudzić skórę głowy i przyspieszyć wchłanianie składników odżywczych. Kuracja przeciw wypadaniu włosów powinna trwać 6 tygodni. Aminexil jest również polecany przy sezonowej utracie włosów związanej na przykład ze zmianami pór roku. Wtedy zalecana dawka to 3 ampułki tygodniowo przez 8 tygodni. To samo tyczy się kuracji podtrzymującej zahamowanie nadmiernej utraty włosów.W zależności od potrzeb, na rynku są dostępne opakowania po 10 oraz po 42 ampułki.