Ślub i wesele to bardzo ważny dzień w życiu każdej kobiety i mężczyzny. Para młoda pragnie, aby przyjęcie było dopracowane w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Wspaniała restauracja, bliska rodzina i przyjaciele, wykwintne dania to tylko kilka elementów wesela. Równie ważna jest oprawa muzyczna oraz dekoracja sali balowej. To wydarzenie, podczas którego nie może wydarzyć się żadna pomyłka. Dopracowanie doskonałego scenariusza to wiele miesięcy przygotowań. Należy rozpocząć planowanie dużo wcześniej, aby zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Wspólna wizja wesela

Jedną z najtrudniejszych kwestii podczas organizacji wesela jest określenie budżetu na niego przeznaczonego. Większość rodziców par młodych chce brać udział w kosztach wesela, dlatego bardzo istotne jest jasne podzielenie kosztów. Zanim przystąpimy do rozmowy z rodzicami należy samodzielnie wyliczyć cały budżet. Wówczas podczas rozmowy będziemy mogli konkretnie ustalić zakres wsparcia. Planując wesele, należy brać pod uwagę takie elementy i rozwiązania, które odpowiadają parze młodej, ich opinii i charakterom. Nie warto wybierać rozwiązań, bo tak chcą rodzice lub tak mówi tradycja. To para młoda decyduje jak duże wesele chce mieć, kogo na nie zaprosić i w jakim stylu zorganizować. Rodzina i przyjaciele mogą oczywiście wspomagać ich w wyborach, nie powinni jednak narzucać własnych.

Wybór sali weselnej

Jeśli wesele odbywa się w miesiącach letnich, wiosennych lub nawet jesiennych dobrym rozwiązaniem jest wybór miejsca, które posiada również ogród. Może być on miejscem odpoczynku dla gości, a także miejscem zabaw dla ich dzieci (np. mały plac zabaw). Należy zwrócić uwagę także na hol, który powinien być przytulny i posiadać miejsca do siedzenia dla gości. Przed podjęciem decyzji dotyczącej lokalu należy dokładnie obejrzeć całe wnętrze. Nie bez znaczenia jest łazienka, która powinna być czysta, elegancka i posiadać np. mydło czy papierowe ręczniki do rąk. Dla gości przyjeżdżających z daleka konieczne okaże się wynajęcie pokoi. Należy zwrócić uwagę na komfort tych pokoi, a także ich wygląd i wyposażenie.

Dekoracje sali weselnej

Właściwe i gustowne udekorowanie sali pozwoli zaprowadzić odpowiedni klimat imprezy. Inspiracji dotyczących wystroju sali poszukiwać możemy w Internecie, wówczas konieczne będzie zdanie się na własny gust. Pomóc w tej kwestii mogą wynajęci specjaliści. Na większości wesel obecne są podobnego rodzaju dekoracje. Balony na wesele to częsty wybór pary młodej. Możemy nimi udekorować cały sufit, wykonać z nich wspaniałe i bardziej skomplikowane dekoracje. Z szerokiej oferty balonów wybrać możemy takie bardziej eleganckie i stonowane lub o bardzo żywych kolorach. Dostępne są także balony wykonywane na zamówienie, np. z własnym napisem. Para młoda często decyduje się na dużą dekorację z balonów koło siebie, np. w kształcie serca. Balony na wesele to nie tylko dekoracja, mogą okazać się także elementem zabawy dla dzieci.

Najlepsze menu

Tak jak pozostałe kwestie, menu musi być dopasowane do gustu i smaku pary młodej, a także rodziny. Należy zadbać o różnorodność potraw — aby każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Wspaniałym rozwiązaniem są nie tylko potrawy na gorąco, ale także pięknie prezentujące się przystawki na zimno i dekoracje z owoców. Zadbać należy także o wybór odpowiednich trunków: wino, wódkę. Coraz częściej pary młode decydują się na wynajęcie barmana, który będzie serwował gościom pyszne, kolorowe drinki.

Strój dla pary młodej

Wybrana suknia i garnitur dopasowane mogą być stylem do całego wesela. Jeśli przyjęcie jest bardzo wystawne i eleganckie strój również można wybrać w podobnym stylu. Współczesny rynek oferuje ogromną różnorodność sukni ślubnych, nie tylko w tradycyjnym białym kolorze, lecz także niebieskie, czerwone i inne. Pan młody także musi zadbać o wybór odpowiedniego i wygodnego stroju dla siebie.

Odwiedź również pracowniabalonowa.pl