Kosmetyki drogeryjne w ostatnich czasach zajmują coraz więcej miejsca na półkach dla kosmetyków naturalnych. Nie bez powodu częściej interesujemy się kosmetykami wyrabianymi z naturalnych produktów i na bazie wód źródlanych, niż tymi popularnymi, ogólnodostępnymi.

Kosmetyki drogeryjne różnią się od tych naturalnych przede wszystkim składem, szkodliwe parabeny, silikony często uzależniające naszą skórę to nic innego jak kosmetyki, które wyrabiają znani producenci. Swiss image to szwajcarska marka produkująca kosmetyki naturalne do włosów i pielęgnacji skóry głowy, na bazie alpejskiej wody polodowcowej.

Firma wyrabiająca produkty do pielęgnacji włosów istnieje już od ponad 50 lat. Woda polodowcowa, która jest głównym i najważniejszym składnikiem w produktach do włosów, jest pozyskiwana z naturalnego procesu topnienia lodowców. Naturalne kosmetyki nawilżają, regenerują oraz wygładzają włosy jak i pielęgnują skórę głowy.

Produkty Swiss Image Basic Care

Szwajcarskie kosmetyki z linii Swiss image Basic Care skupiają się na trzech problemach związanych z naszymi włosami. Odpowiednio wyprodukowane są trzy linie produktów, na trzy problemy naszych włosów. Osoby, które farbują włosy, często zmagają się z przesuszonymi włosami po zabiegach koloryzacji oraz z wypłukiwaniem się farby, a co za tym idzie matowieniem włosów i utratą blasku.

Swiss Care przygotował trzy produkty do ochrony koloru szampon, odżywkę do spłukiwania oraz odżywkę w spray’u bez spłukiwania. Drugim problemem z jakim się zmagamy to objętość włosów. Produkty linii Swiss Image Care Basic Care Volume, przygotował szampon, odżywkę do spłukiwania i bez spłukiwania, która poprawi objętość naszych włosów oraz nawilży i dodatkowo je odżywi.

Trzecim problemem są zniszczone włosy. Swiss Image Basic Care Repair poprawi kondycję naszych włosów Widocznie zniszczone włosy odżyją, zostaną nawilżone i przy regularnym stosowaniu będą zregenerowane. Produkty te posiadają naturalne składniki, jak ekstrakty z owoców, prosa, herbaty, naturalną keratynę, kompleksy miodowe, które nawilżają włosy. Nie uczulają i nie powodują podrażnień.

Produkty Swiss Image Advanced Care

Swiss Image Advanced Care skupił się na czterech problemach związanych z włosami zniszczonymi oraz z problemami związanymi ze stanem skóry. Produkty z tej linii przeznaczone są dla osób, które mają delikatną i skłonną do podrażnień skórę głowy, przesuszoną lub z tendencją do przetłuszczania się. Składniki jakie w nich znajdziemy to naturalne ekstrakty ziół alpejskich.

Wszystkie kosmetyki robione są na bazie wody alpejskiej. Możemy wyszczególnić szampon i odżywkę Swiss Image Advanced Care Gentian, które to odżywiają, regenerują i zwiększają objętość, przeznaczone są do włosów o kolorze blond.

Drugim produktem z linii Advanced Care jest szampon i odżywka Edelweiss, które intensywnie chronią włosy zniszczone farbowaniem i stylizacją włosów na gorąco. Trzecią serią jest Swiss Image Advanced Care Alpine Rose, która głęboko nawilża włosy przesuszone i zniszczone zabiegami chemicznymi, również zalecana jest do włosów kręconych.

Ostatnią serią jest Swiss Image Advanced Care Elder Flower, która głęboko regeneruje i wzmacnia słabe włosy. Wszystkie te produkty maja również swoje zastosowanie w pielęgnacji i ochronie skóry naszej głowy.

Gdzie kupić produkty Swiss Care?

Wszelkie informacje o produktach Swiss Image dostępne są pod adresem http://sc4y.pl/. Kosmetyki tej firmy kupimy w każdym sklepie Super-Pharm, drogeriach Rossman jak i na stronach wielu sklepów internetowych . Wyszukiwarka sklepów dostępna jest na stronie producenta.