Jak mówią słowa piosenki, przemija uroda w nas. To prawda, że wraz z upływem lat owa uroda się zmienia, nieskazitelny wygląd odchodzi do lamusa, a my musimy zmagać się z różnego rodzaju niedoskonałościami. Oczywiście współcześnie możemy mówić o dostępności do bardzo wielu rożnych kosmetyków, o dostępności do bardzo różnego rodzaju zabiegów, dzięki którym możemy naszą urodę poprawić, możemy sprawić, że nasz wygląd będzie lepszy, aczkolwiek nie da się ukryć, że ostatecznie trudno nam będzie oszukać czas. Mówiąc o dbałości o swoją urodę, o swój wygląd, będziemy chcieli wskazać na to, że na pewno nie warto stawiać na elementy, które są mocno inwazyjne dla naszego ciała, dla naszego zdrowia.

Pielęgnacja osób starszych

W tym miejscu w sposób szczególny będziemy chcieli wskazać nie tyle na starsze osoby, których uroda może w naturalny sposób przemijać, ale chcemy wskazać raczej na osoby bardzo młode, na osoby nastoletnie, a konkretnie rzecz ujmując na dziewczyny nastoletnie. Stosowanie przez nich nadmiernej ilości kosmetyków, szminek, błyszczyków, lakierów i innych elementów tak naprawdę nie jest potrzebne, a jest za to szkodliwe. Być może to kręci, być może to komuś się podoba, ale młoda skóra tak naprawdę tego nie potrzebuje. Poza tym te osoby w bardzo niedalekiej przyszłości będą zmuszone do częstszych wizyt w gabinecie kosmetycznym, będą miały więcej problemów ze swoją skórą i tego procesu nie da się odwrócić.

Uroda w każdym wieku

Mówiąc o urodzie w każdym wieku, podkreślmy to, że bardzo dobrym wyborem jest postawienie na naturalność, bardzo dobrym wyborem jest zastosowanie co najwyżej lekkiego makijażu, który podkreśli ową urodę, a nie zmieni danej osoby w kogoś, kim naprawdę nie jest. To, co zniszczymy dzisiaj, jutro nie będzie możliwe do odzyskania. Czasu nie zatrzymamy, ale trzeba powiedzieć, że w tym względzie piękne może być to, co właśnie jest naturalne, że uroda jest pojęciem bardzo względnym, zależnym od indywidualnego podejścia, od indywidualnego spojrzenia. Być może warto pięknym nazwać to, co naznaczone jest upływem czasu.