Wesele to moment szczególnej radości. To właśnie wtedy wszyscy mogą odetchnąć po pełnym emocji ślubie, wybawić się i wycieszyć za wszystkie czasy. Zazwyczaj na weselu podawany jest alkohol. dzisiaj jednakże coraz więcej par decyduje się na wesele bez alkoholu. Jakie są powody takiej decyzji, co podać zamiast i czy to się opłaca?

Wesel bez alkoholu

Niektórzy pewnie zapytają – po co robić wesele bez alkoholu? Przecież nikt nie będzie się dobrze bawił! Jednak popatrzmy, jak wiele osób nie bawi się dobrze właśnie dlatego, że alkohol jest. Przede wszystkim oczywiście kierowcy. Często jedna osoba z pary nie pije, żeby zawieźć swojego partnera czy partnerkę, w efekcie czego połowa sali niespecjalnie dobrze się bawi.

Do tego dochodzą osoby biorące z różnych powodów jakieś leki, będące w ciąży albo niepijące z powodu różnych przekonań. Część osób także nie chce się napić, ponieważ idzie zaraz do pracy. Skutek tego jest taki, że wiele osób dość chętnie by wyszło wcześniej. A bez alkoholu? Paradoksalnie wiele gości bawi się świetnie do białego rana!

Zamiast alkoholu… drinki bezalkoholowe?

Co jednak możemy podać gościom zamiast alkoholu? Oczywiście będą soki, napoje, woda itp. jednak warto by było z tej okazji podać im coś specjalnego, czym jednak można by wznieść toast. A przecież nie podamy raczej szampanu dla dzieci… Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są drinki bezalkoholowe. Są to napoje smakiem, zapachem, kolorem a nawet konsystencją przypominające popularne drinki, jednak, jak sama nazwa wskazuje, nie zawierają ani trochę alkoholu.

W związku z tym, że taki drink nie zawiera alkoholu wypić go może zatem i kierowca i kobieta w ciąży i w zasadzie każdy. Gdzie zaś możemy znaleźć takie drinki? Jeśli zapytamy o nie obsługę sali weselnej, to na pewno zostaną nam one zapewnione. Jeśli jednak nie, to zawsze kupić je można w sklepach monopolowych, na stacjach benzynowych, w większych marketach czy nawet czasem w sklepikach osiedlowych.

W jaki sposób podać drinki bezalkoholowe?

Jak można podać takiego drinka bezalkoholowego? Kupujemy je zazwyczaj w postaci puszki tudzież w butelce i w zasadzie w tej postaci nadają się one już do spożycia. Najpopularniejsze smaki, jakie znajdziemy to mojito, sex on the beach czy malibu, jednak oferta jest znacznie bardziej bogata. Przez Internet możemy zamówić nawet bardzo ciekawe smaki.

Jednak na weselu nie uchodzi raczej podanie gościom drinka w butelce czy w puszcze. Można zatem poprosić obsługę o przelanie ich do szklaneczki ozdobionej wcześniej cukrowym obrąbkiem, dodanie lody, słomki i jakiejś ładnej weselnej ozdoby np. serduszka i gotowe!

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com