Kiedy oglądamy filmy produkcji amerykańskiej, w których osią akcji lub tylko jednym z epizodów są ślub oraz wesele, niemal pewne jest to, że taka impreza odbywa się na wolnym powietrzu. W Polsce to nadal rzadkość, ale przełamywana przez niektórych z nas. Odważne młode pary coraz częściej chcą zaskoczyć gości i wymarzone wesele urządzają na łonie natury. Jak to zrobić?

Przyjęcie weselne pod chmurką

Piękną ceremonię ślubną oraz samą zabawę weselną można zorganizować z powodzeniem pod przysłowiową chmurką. Ranczo pod Bocianem ma odpowiedni teren do organizacji takich imprez. Można zorganizować zarówno ślub cywilny, jak i kościelny, ale potrzebne będą odpowiednio – pismo wyjaśniające powody organizacji ślubu poza USC, albo zgoda księdza oraz licencja na ślub poza kościołem. Przy organizacji wesela na dworze trzeba zadbać o wynajęcie podłogi i namiotów, w których można schronić się, jeśli pogoda nie do końca będzie pozwalała na zabawę pod gwiazdami.

Co, jeśli pogoda nie dopisze?

Wszystko brzmi doskonale – ślub w promieniach letniego słońca, pod łukiem wykonanym z kwiatów. Młoda stąpająca po świeżo skoszonej trawie i goście siedzący przed plenerowym ołtarzem zwróceni w stronę narzeczonych. Co jednak stanie się, jeśli w dniu ślubu zacznie padać, a mocne podmuchy wiatru doszczętnie zrujnują nie tylko dekorację, ale i fryzury młodej oraz wszystkich gości?

Dlatego dobrze jest zaplanować wesele na dworze, ale mieć alternatywę w postaci wspominanych namiotów z zakrywanymi bokami, albo wręcz sali, na którą będzie mogła się ewentualnie przenieść cała zabawa taneczna. Można też zdecydować się na sam ślub w plenerze, a wesele urządzić np. w takiej sali jak ranchopodbocianem.pl.

Ranczo organizuje śluby wśród łąk i lasów, w magicznej atmosferze. Dysponuje stawem i urzekającym, drewnianym mostkiem, który może być dla młodych wymarzonym miejscem na wypowiedzenie sakramentalnego „tak”. Dopełnieniem bajecznego klimatu mogą być dekoracje ze świeżych kwiatów i wesele np. w pięknej Chacie Grillowej, zdolnej pomieścić nawet do 300 osób. Dostępna jest też mniejsza Chata Rybaka na 100 osób. To rzeczona alternatywa, jeśli kapryśna polska pogoda da o sobie znać.