Zaręczyny, ślub i wesele to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Para młoda oraz rodzice wkładają dużo wysiłku, aby wspomnienia dnia zawarcia związku małżeńskiego były niezapomniane. Aby jednak podołać zobowiązaniu finansowemu, niekiedy konieczne staje się zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Wtedy to poza zabawą do białego rana, masą pięknych wspomnieć, zostaje również dług, który trzeba będzie spłacać przez kolejne miesiące. Aby jednak nie towarzyszył on nowożeńcom przez kolejnych kilka lat po ślubie, czasem zamiast wyszukanego prezentu, warto po prostu dać najprostszy upominek.

Z jakimi kosztami wiąże się wesele?

Nierzadko jeszcze lata przed ceremonią trzeba wpłacić zaliczkę za salę, orkiestrę, czy fotografa. Później rusza prawdziwa lawina wydatków. Młodzi muszą opłacić kamerzystę, kucharza, ceremonię kościelną oraz zakupić sukienkę, garnitur, obrączki, dodatki, czy alkohol. Na kilka tygodni przed weselem potrzeby mnożą się w zawrotnym tempie. Jeśli planujemy wesele na ok.

70 osób musimy liczyć, że jego koszt wyniesie 20 – 30 tysięcy złotych. Byłoby to wesele z wynajmowaną salą, kamerzystą i fotografem, w taki sposób, aby niczego na nim nie zabrakło, ale jednocześnie by uniknąć kupowania tego, co najdroższe. Na obecną chwilę rozsądny wydatek na jednego gościa, to kwota rzędu ok. 160 – 200 złotych. I w takim przypadku, gdy na weselu pojawi się 70 osób, za samą salę i catering przyjdzie nam zapłacić 11200 – 14000 złotych. Ceny orkiestry wahają się od 1800 do 3500 zł.

Profesjonalni kamerzyści cenią swoje usługi w zależności od czasu, jaki spędzą na przygotowaniach do ślubu, błogosławieństwie, wreszcie na ceremonii ślubnej i zabawie weselnej. Należy dodać, że ceny zaczynają się już od tysiąca złotych i pną się ku górze, dochodząc nawet do kilku tysięcy.

Z fotografem jest podobnie – tutaj na cenę wpływa również liczba wywołanych zdjęć. Dużą popularnością cieszy się również zamawianie albumu w postaci książki, z fantazyjnie ułożonymi fotografiami. Koszt takiego niecodziennego albumu to ok. 200 złotych. Para młoda może także zażyczyć sobie sesję w plenerze czy w studiu fotograficznym.

Należy również dodać, że nowożeńców i ich rodziców nie zawsze jest stać na opłacenie całego wesela z własnej kieszeni. Tym samym szukają sposobów na sfinansowanie całej ceremonii. Jedną z propozycji jest szybka pożyczka, przy czym należy pamiętać, że znacznie łatwiej jest pożyczyć aniżeli oddać. Zdając sobie sprawę, ile pieniędzy zostanie oddanych bankowi, warto przemyśleć, czy część kosztów mogłaby ulec ograniczeniu.

Pożyczka krótkoterminowa, czyli chwilówka przez Internet to propozycja sfinansowania wesela dla wszystkich, którzy chcą, by ten wyglądał dokładnie tak, jak sobie zaplanowali. Za sprawą rankingu pożyczek z portalu chwilowkiok.pl wybierzesz pożyczkę dopasowaną do swoich możliwości finansowych.