Każda przyszła panna młoda staje przed dylematem, jaką sukienkę założyć na ślub. Nic dziwnego, w końcu chce w tym dniu wyglądać zjawiskowo. Problem robi się tym większy, gdy ma to być kreacja na ślub cywilny. Powszechnie uważa się bowiem, że sukienka na taką okazję nie musi być bardzo wytworna. Czy na pewno? Podpowiadamy, jaką wybrać sukienkę na ślub cywilny.

Jaka sukienka na ślub cywilny?

Nie ma co wierzyć temu, co się powszechnie mówi o ślubach cywilnych. Nie są one mniej ważne niż konkordatowe czy kościelne, więc nie powinno się ograniczać sobie wyboru. Oczywistym jest, że skoro to składanie przysięgi przed urzędnikiem, to sukienka powinna być schludna i elegancka, by wydarzeniu nadać rangę ważności. Nie oznacza to jednak, że jeśli się marzy o długiej sukni z trenem, to nie można jej mieć. Panie często wybierają skromniejsze sukienki na ślub cywilny, jak te na stronie https://allani.pl/wyszukaj/sukienki-na-slub-cywilny, które potem założyć mogą również na inne okazje. Takie są znacznie tańsze niż typowe suknie ślubne. Wiadomo jednak – to kwestia indywidualna.

Jaka długość sukienki na ślub cywilny?

W przypadku sukienek na ślub cywilny ich długość zależy właściwie tylko od upodobań panny młodej. Oczywiście należy zachować rozsądek i dobry smak. Raczej nie są wskazane sukienki mini, które z trudem cokolwiek zasłaniają, gdyż po prostu nie wypada się tak ubrać do urzędu.

sukienki

Najpopularniejsze są sukienki, które sięgają do kolan lub poniżej nich. Zakrywają tyle ciała ile powinny, a są praktyczniejsze niż kreacje do ziemi. Jest też ich zdecydowanie największy wybór. Poza tym – łatwiej dopasować ich fason do figury tak, by podkreślić atuty lub ukryć mankamenty. Długość midi pasuje znacznie większej ilości kobiet.

Czy długa sukienka będzie dobrym wyborem? To już zależy od tego, czy lubi się sukienki maxi. Z pewnością takie prezentują się najbardziej wytwornie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by ich nie przydeptywać.

Ślub cywilny – jaki kolor sukienki?

Na śluby kościelne zakładane są białe sukienki lub w odcieniach zbliżonych do bieli. W przypadku ślubów cywilnych jest większa dowolność. Jednak panie mimo wszystko chętnie stawiają właśnie na białe kreacje. Jakie jeszcze są wybierane? Jasnoróżowe, błękitne, brzoskwiniowe. Przewagą takich sukienek jest przede wszystkim to, że można je jeszcze założyć na inną okazję, na przykład na czyjeś wesele. Białą sukienkę również, chociaż z czyimś ślubem lepiej być ostrożnym.

sukienki

Jaki fason sukienki na ślub cywilny?

Oprócz długości i koloru sukienki na ślub cywilny, liczy się też to, by dobrać dobrze jej fason. Musi pasować do sylwetki. Sukienka powinna podkreślać atuty figury, a maskować niedoskonałości. Właśnie dlatego tak ważne jest, by określić rodzaj sylwetki i dopasować do niej kreację.

Panie o figurze gruszki powinny wybrać rozkloszowaną sukienkę, która zakryje szerokie biodra. Ważne, by gorset był bardzo ozdobny. „Jabłka” postawić powinny na krój empire. Kobiety o szerokich ramionach pięknie będą wyglądać w sukienkach o szerokiej, ozdobnej spódnicy i gładkiej górze. Panie o nienagannej figurze mogą wybrać mogą sukienki typu syrena. Podkreślą nienaganną sylwetkę.