Chyba każda para pragnie, aby jej wesele było niezapomniane. Gdy poszukujecie wyjątkowego pomysłu na swoje przyjęcie, pomyślcie o pokazie fajerwerków!Najczęściej pokazy sztucznych ogni możemy zobaczyć podczas takich wydarzeń jak przywitanie Nowego Roku w trakcie imprezy sylwestrowej. Są one też wybierane na różne dni miast. Jednak także pokaz tego rodzaju może uświetnić wesele. Jak możemy wtedy zorganizować to wyjątkowe wydarzenie?

Rozświetlające nocne niebo jasne i iskrzące pióropusze i kule mogą być wspaniałym tłem do świętowania, a także niesamowitą scenerią do wykonania zdjęć plenerowych dla Pary Młodej. Właśnie dlatego dzisiaj coraz więcej narzeczonych myśli o sztucznych ogniach w trakcie swojego dnia. Zasadniczo mamy dwa rozwiązania – możemy zakupić samodzielnie fajerwerki albo możemy wybrać usługi firm organizujących profesjonalne pokazy pirotechniczne.

Fajerwerki na wesele – zestawy sztucznych ogni

Oczywiście, możemy nabyć pojedyncze sztuczne ognie, podobne do tych, które kupujemy na sylwestra, ale odpalenie ich wszystkich tak, aby dały spektakularny pokaz, nie jest takie proste i może być również niebezpieczne. Właśnie dlatego warto wybrać coś innego – zestawy paletowe sztucznych ogni.

Zestawy paletowe składają się z kilku baterii fajerwerków ułożonych w jednym opakowaniu. Są one połączone ze sobą w taki sposób, że po odpaleniu jednego lontu sztuczne ognie odpalają się jeden za drugim. Wówczas ryzyko jest znacznie mniejsze, a efekt o wiele lepszy.

Firmy pirotechniczne przygotowują zestawy paletowe na życzenie klientów – aby nie kupować ich w ciemno, najlepiej wybrać taką firmę, która na swojej stronie internetowej zamieszcza filmy z pokazów. Zestawy różnią się pomiędzy sobą długością trwania pokazu oraz rodzajem zastosowanych fajerwerków. Zwykle czas trwania takiego show to od kilkudziesięciu sekund do 2 minut, ale można kupić też zestawy dające dłuższy efekt.

Aby zorganizować taki pokaz samodzielnie, nie musimy posiadać na niego pozwolenia, ale powinniśmy uzyskać zgodę właściciela terenu, na którym będzie odbywać się pokaz. Publiczność powinna stanąć w odległości nie mniejszej niż 25 metrów, a w przypadku wiatru powinna być ona jeszcze większa. Pokaz najlepiej zorganizować do godziny 22:00, ponieważ po tym czasie możemy narazić się na mandat z powodu zakłócenia ciszy nocnej.

Fajerwerki na wesele – profesjonalny pokaz sztucznych ogni

Drugie rozwiązanie to pokaz fajerwerków zorganizowany od A do Z przez firmę posiadającą doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. Wówczas nie musimy już zajmować się niczym samodzielnie – ekipa firmy nie tylko przygotuje event, ale również będzie go nadzorować. Zatem świeżo upieczeni małżonkowie wraz ze swoimi gośćmi mogą skupić się na oglądaniu tego niesamowitego show.

Podobnie jak w przypadku zestawów paletowych, także przy organizacji pokazu możemy wskazać, czego oczekujemy. Przykładowo, sztuczne ognie mogą być odpalane w tym podkładu muzycznego lub mogą mieć określone kolory, a nawet układać się w różne wzory na niebie. Długość pokazu wynosi zwykle kilka minut. Także możemy posiłkować się filmami zamieszczanymi przez organizatorów na ich stronach internetowych.

W przypadku zlecenia organizacji pokazu nie musimy zajmować się samodzielnie kwestiami przygotowań – wybraniem właściwego terenu, uzyskaniem pozwoleń, bezpieczeństwem. Mamy też pewność, że wydarzenie będzie dopięte na ostatni guzik i pokaz będzie naprawdę tak piękny, jak podczas Nowego Roku. Z drugiej strony musimy liczyć się też z wyższymi cenami tego rodzaju obsługi – koszty wyceniane są indywidualnie, dlatego warto skontaktować się z firmą, aby uzyskać orientacyjną wycenę.

Do skorzystania ze swoich usług pirotechnicznych zaprasza firma PiroSklep prowadząca sklep internetowy pod adresem PiroSklep.pl i organizująca pokazy na terenie całego kraju. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości zestawy fajerwerków na każdą okazję. Więcej informacji dotyczących organizacji pokazów pirotechnicznych możemy znaleźć pod adresem: http://www.pirosklep.pl/31-pokazy-pirotechniczne