Dieta jabłkowa jest dietą co prawda smaczną, ale jednocześnie wymagającą i ciężką. Stosując ją nie tylko zgubimy kilka zbędnych kilogramów, ale również oczyścimy organizm z toksyn i zalegających w nim złogów.

Dieta jabłkowa – chudnij z przyjemnością

Dietę jabłkową, aby przyniosła idealny efekt należy stosować przez siedem dni. W tym czasie spożywamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Oczywiście przez ten tydzień naszymi głównymi składnikami menu są jabłka.

Jak przebiega dieta?

W czasie pierwszego dnia możemy zjeść dowolną ilość jabłek. W drugim na śniadanie również zjemy adekwatną do potrzeb ilość jabłek, zaś na obiad zaserwujmy sobie zieloną sałatę z białym serem i cytryną. Przekąską pomiędzy daniami, są oczywiście jabłka. W czasie trzeciego dnia na śniadanie zjedzmy kromkę razowego chleba, dwa plasterki szynki i jabłko, zaś na obiad sałatkę z marchwi i selera. Przekąska i kolacja to jabłka. W dniu czwartym w czasie śniadania sięgnij po kromkę razowego chleba, dwa plasterki szynki i jabłko, a na obiad przygotuj sałatkę z warzywami, sokiem z cytryny i tuńczykiem.

Na kolację zjedz miskę zbożowych płatków z filiżanką chudego mleka. W kolejnych trzech dniach na śniadanie towarzyszyć nam będzie jabłko, dwa gotowane jaja i pieczywo pełnoziarniste. Obiad to porcja chudego mięsa i sałatka z surowych warzyw. Istotne jest to, że w czasie diety możemy jeść dowolną ilość jabłek, a także warto pić dwa litry wody. Po zakończeniu diety staraj się utrzymać menu niskokaloryczne, dużo śpij i nie ćwiczyć w czasie 7 dni.