Depilacja laserowa w temacie wrastania włosków posiada duże znaczenie. Oprócz efektów w postaci redukcji zbędnego owłosienia, pozwala uwolnić się od problemów skórnych w formie podrażnień po goleniu, wrastających włosków oraz zapalenia okołomieszkowego.

Wrastające włosy – przyczyny

Jednym z kluczowych powodów zjawiska wrastania włosów jest częste korzystanie z tradycyjnych metod depilacji tj. wosk czy depilator. Obie metody przyczyniają się do wyraźnego osłabienia włosa, który w efekcie nie ma siły przedostać się przez warstwy skóry na jej powierzchnię. Inną przyczyną jest indywidualna predyspozycja, która wynika z nadmiernej grubości warstw naskórka. Efektem tego jest brak siły przedostania się włosa na jego powierzchnię, a w konsekwencji powodowanie zmiany kierunku jego wzrostu. Należy podkreślić, że problem jakim jest wrastanie włosków często powiązany jest ze zjawiskiem zapalenia mieszków włosowych, które dodatkowo potęgują niekorzystny wygląd skóry. Wrastające włoski najczęściej dotyczą okolic bikini, tylnych części ud oraz łydek.

Jak radzić sobie z wrastającymi włosami?

W przypadku występowania wrastających włosków warto zmienić metodę jaką jest depilator lub wosk na tradycyjną maszynkę do golenia. Dzięki temu włosy wzmocnią się, a przez to będą mogły przedostać się na powierzchnię naskórka. Warto również pamiętać o regularnym stosowaniu peelingów skóry, które w dużym stopniu ułatwią wydostanie się łodygi włosa na zewnątrz. Peeling należy wykonywać z umiarkowaną siłą. Zbyt mocne pocieranie skóry może przyczynić się do jej podrażnień.

W sytuacji, gdy problem wrastających włosów jest bardzo duży, a zmianom towarzyszy stan zapalny warto skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych specjalizujących się w depilacji laserowej Wrocław. Zabiegi tego rodzaju stają się obecnie bardzo popularne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Oprócz trwałego usuwania owłosienia przyczyniają się do poprawy kondycji skóry zmniejszając wrastanie włosów, podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji, a także zjawisko zapalenia mieszków włosowych.

Regularne wykonywanie zabiegów powoduje redukcję włosków, osłabienie ich struktury, a także spowolniony wzrost. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do rzadszego stosowania maszynki, a co za tym idzie poprawy wyglądu naskórka.

Kiedy w miejscach wrastania włosków występują stany zapalne zaleca się stosować preparaty o działaniu łagodzącym, do których należy maść cynkowa, tribiotyk, sudocrem, aloes czy wyciąg z rumianku.

Depilacja laserowa a wrastające włoski

Laser docierając na głębokość skóry właściwej, w której znajdują się cebulki włosa przyczynia się do ich trwałego uszkodzenia, a także uszkodzenia mieszka włosowego. Efektem tego jest redukcja całej struktury włosa, na skutek czego kondycja skóry poprawia się z zabiegu na zabieg.

Podsumowanie

Wrastające włoski to bardzo powszechny problem wśród kobiet. Istnieje wiele sposobów pozbycia się tego problemu, jednak depilacja laserowa stanowi najskuteczniejszą metodą poprawy kondycji skóry. Należy podkreślić, że zapewnia ona trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, którego depilacja domowymi sposobami stanowi główną przyczynę tego problemu.