Miłość, motyle w brzuchu, chęć spędzania z drugą osobą każdej wolnej chwili…większość czytelników zapewne doskonale zna ten stan. Będąc w związku czas wydaje się płynąć szybciej – ani się obejrzymy, a trzeba zakończyć spotkanie, aby powrócić do swoich obowiązków.

Jeżeli jednak z każdym miesiącem znajomości zauważamy, że osoba, z którą dzielimy smutki i radości życia zaczyna się nam jawić jako ta naprawdę wyjątkowa, warto pomyśleć o sformalizowaniu związku i zorganizować piękne, romantyczne zaręczyny. Jak jednak tego dokonać?

Pamiętać musimy, że o klimacie zaręczyn w znacznym stopniu decyduje otoczenie. To od nas zależy, czy postanowimy wyznać drugiej połówce swoje uczucia podczas uroczystego obiadu w obecności innych członków rodziny, czy też zdecydujemy się na alternatywę o wiele bardziej intymną, na przykład – podczas wieczornego spaceru przy blasku księżyca. Niejednokrotnie okazuje się, że momentu nie trzeba planować nadmiernie dokładnie, jako że właściwy nadejdzie sam, a my doskonale wiedzieć będziemy, że jest to idealna okazja, aby poprosić bliską naszemu sercu osobę o rękę.

W przypadku zaręczyn nie należy zapominać o pewnych kwestiach formalnych i konwenansach, których to pominięcie może zostać uznane w bliskich nam kręgach za niewybaczalną gafę. Jeżeli na przykład decydujemy się na zaręczyny w gronie rodziny, wysoce zalecane jest, aby poza pięknym pierścionkiem zaręczynowym dla damy swego serca zatroszczyć się także o bukiet pięknych kwiatów dla jej mamy. Ma to na celu udowodnienie przyszłej teściowej, że dbamy nie tylko o jej córkę, ale także pragniemy otoczyć miłością i opieką ją samą. Przyjęło się także, aby po zaakceptowanych zaręczynach, o zgodę na pojęcie kobiety naszego życia za żonę poprosić także jej rodziców – pozwala to bowiem ustalić, czy nie mają oni jakichkolwiek obiekcji i czy wyrażą chęć wsparcia nas we wspólnych staraniach, by stworzyć nową, opartą na miłości, wierności oraz zaufaniu rodzinę.

para

Ostatnim, jednakże z całą pewnością nie najmniej istotnym elementem zaręczyn jest pierścionek. Przed jego zakupem postarajmy się uzyskać od naszej partnerki – czy to bezpośrednio czy w nieco bardziej tajemniczy i przebiegły sposób – informacje o rozmiarze palca, na którym ma znaleźć się taka błyskotka. Możemy na przykład sprawdzić wymiary innych elementów biżuterii naszej ukochanej lub też zapytać o poradę znajomych i przyjaciół kobiety, którą pragniemy pojąć za żonę. Bez wątpienia pozwoli to zaskoczyć ją o wiele bardziej, niż bezpośrednie pytanie o rozmiar palca oraz preferencji w kwestii pierścionka. Sam element biżuterii powinien również wpisać się w powszechnie akceptowane kanony stylu, a więc jednocześnie charakteryzować się wysoką jakością oraz nie przytłaczać nadmiarem ozdób czy kamieni szlachetnych wykorzystanych podczas jego produkcji. Jeżeli trudno jest nam zdecydować się samodzielnie, zawsze o poradę poprosić możemy jubilera, który to bez wątpienia podpowie nam jaki styl pierścionków zaręczynowych bije obecnie rekordy popularności.

O wiele mniej skodyfikowana jest cała otoczka zaręczyn, a więc przede wszystkim – formułka jaką wypowiemy podczas oświadczyn. Postarajmy się, aby słowa płynęły prosto z naszego serca i wyrażały prawdziwe uczucie jakim darzymy drugą osobę. Jeżeli bowiem połączy nas ponadczasowa miłość, to wszelkie pozostałe elementy oświadczyn zejdą na drugi plan!

napis

Jeśli chcesz, aby podczas całego procesu zaręczyn, Twoją głowę zaprzątał tylko wybór pierścionka, powierz organizacje wesela osobom doświadczonym! Hotel na Błoniach oferuje kompleksową pomoc w planowaniu, załatwianiu i przebiegu przyjęcia weselnego. Pomożemy dobrać wszystko do stroju Panny Młodej, doradzimy salon kosmetyczny i zadbamy o to, by ten dzień był dla Was niesamowitym przeżyciem! Zapraszamy do kontaktu!

źródło zdjęć: unsplasch.com