Zegarek to doskonały prezent na każdą okazję, także dla nowożeńców. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla najbliższych biorących ślub może warto zastanowić się nad zakupem markowych zegarków. Można je kupić w kompletach lub dwa zegarki z tej samej serii osobno. Podpowiadamy jakimi markami czasomierzy warto się zainteresować.

Dlaczego na prezent wybrać zegarki?

Na początek warto zastanowić się dlaczego na prezent wybrać właśnie zegarki. Można znaleźć co najmniej kilka odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim są one bardzo praktycznym upominkiem. Poza tym można wybrać zegarki w jednym stylu, co z pewnością będzie miłą niespodzianką dla nowożeńców. Jest jednak także wymiar bardziej ekonomiczny – od pewnego czasu zegarki stały się doskonałą lokatą pieniędzy. Zakup zegarka z serii limitowanej lub dedykowanej to świetny sposób na ulokowanie pieniędzy. Często już po kilku latach modele specjalne zyskują cenę kilkukrotnie wyższą aniżeli w momencie zakupu. Dlatego wybierając prezent w postaci zegarków można postawić zarówno na ich użyteczność jak i wybrać doskonałą lokatę gotówki.

Elegancja, wysoka jakość i długa historia

Pod wyżej wymienionymi przymiotnikami można umieścić wiele zegarków, miedzy innymi czasomierze marki Omega. Zegarki tej marki produkowane są od dziesięcioleci w Szwajcarii. Należą do jednych z najchętniej kupowanych czasomierzy ze średniej i wysokiej półki cenowej. Produkty marki Omega od początku jej istnienia cechuje elegancki design. Niezależnie od tego czy poszczególne modele mają wygląd bardziej sportowy czy tradycyjny zawsze wyglądają  ładnie i doskonale komponują się z garniturem czy garsonką. Kolejnym atutem Omegi są wysokiej jakości mechanizmy. Wśród dostępnych modeli można spotkać zarówno te z naciągiem ręcznym jak i automatycznym. Jeśli chcesz zrobić niezwykły prezent młodej parze możesz wybrać modele męski i damski z tej samej wersji.

Casio dla sportowców

Casio to zegarki męskie i damskie dla miłośników sportu i gadżetów. Nie istnieje chyba inna marka zegarków, w której czasomierze mają tak szeroką gamę dodatkowych funkcji do wyboru. Jeśli młodzi kochają sport i turystykę to z pewnością w szerokiej ofercie Casio znajdzie się coś dla nich. Zegarki tej marki charakteryzują się wysoką wodoodpornością i wodoszczelnością. Ponadto dostępna jest szeroka gama czasomierzy, które swoim wyglądem dostosują się do potrzeb każdego. Wśród zegarków Casio można znaleźć modele bardzo eleganckie z jednej strony, z drugiej zaś sportowe naszpikowane dodatkami takimi jak stoper, timer, czas światowy a nawet krokomierz czy kompas.

Wybierając Casio należy mieć świadomość, że zegarki tej marki wyposażone są w wysokiej jakości mechanizmy kwarcowe. Tym samym nie wymagają szczególnej uwagi od ich posiadacza. To doskonałe zegarki dla zabieganych ludzi, którzy raz na dwa- trzy lata zmienią baterię i przez kolejne miesiące będą mogli z nich korzystać.

Zegarki jako prezent ślubny to dość nietypowy, ale za to bardzo ciekawy pomysł. Jeśli nie jesteś pewny, co może przydać się nowożeńcom to wysokiej klasy zegarki będą z pewnością dobrym wyborem.