Prowadząc salon ślubny w okolicach Katowic codziennie odwiedza mnie przynajmniej kilka przyszłych Panien Młodych pytając o suknie ślubne. Każda z Was ma kilka pytań. Część zapytań powtarza się bardzo często. Chciałbym więc na najczęstsze z nich odpowiedzieć i tym samym ułatwić Ci jak się przygotować do zakupu tej wymarzonej kreacji.

1.    Ile wcześniej powinnam zamówić suknie ślubną?

Na to pytanie nie ma jasno określonej odpowiedzi. Z mojego doświadczenia wynika, iż tą jedyną suknię powinnaś zamówić ok. 6 miesięcy przed datą ślubu. Jest to czas, który pozwoli wspólnie dopracować wszystkie szczegóły do perfekcji.

Jeżeli jednak potrzebujesz  kreacji znacznie wcześniej ok. 2 miesięcy przed ślubem, to wspólnie będziemy musieli jeszcze mocniej zaangażować się w przygotowanie wymarzonej kreacji, Oznacza to krótsze terminy pomiędzy przymiarkami i szybsze dopasowanie. Możesz być jednak pewna, że wszystko będzie idealnie.

W przypadku terminów krótszych niż 2 miesiące wiele salonów ślubnych może nie podjąć się realizacji zamówienia. W  salonie Suknie i Dodatki Ślubne istnieje taka możliwość wymaga to jednak indywidualnych ustaleń.

suknie ślubne Katowice

Fotografia: Salon Suknie i Dodatki Ślubne

2.    Ile razy powinnam przyjść na przymiarki do salonu?

Najczęściej od momentu zamówienia sukni ślubnej do momentu, w którym kreacja znajduje się w salonie zapraszam Cię 2  lub 3 razy. Podczas tych wizyt pobraniem miary kontrolnych. Pobranie miar pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie Twojej sukni. Warto dodać , że wszystkie suknie w naszym salonie są szyte indywidualnie na Twoją miarę. Jest to niezbędne w celu idealnego dopasowana do Twojej sylwetki, wydobycia piękna i zapewnienia Ci na świetnej zabawy podczas wesela bez obaw o Twoją suknię.

3.    Jak zamówić suknie ślubną jeżeli mieszkam za granicą?

Pobyt za granicą nie stanowi żadnego problemu przy zamówieniu wymarzonej sukni ślubnej.  Wystarczy, że odwiedzisz nas podczas pobytu w Polsce, wybierzesz swój model, a później indywidualnie do Twoich możliwości dopasujemy terminy wizyt. Istnieje także możliwość przesłania niezbędnych informacji drogę elektroniczną lub przez telefon. Twoja suknia będzie gotowa odpowiednio wcześniej przed ślubem, a Ty będziesz mogła ją odebrać zaraz po powrocie do kraju.  Ostateczne dopasowanie odbywa się wtedy przed samym ślubem. Wiele naszych klientek na stałe mieszka za granicą, śluby zaś odbywały się w tu w Polsce.

4.    Z kim wybrać się do salonu, by najlepiej wybrać tą jedyną suknię ślubną?

salon ślubny Katowice

Fotografia: salon Suknie i Dodatki Ślubne

Na wizytę do salonu najlepiej przyjść z najbardziej zaufanymi osobami. Idealnymi towarzyszkami są: mama, ciocia, siostra lub najbliższa przyjaciółka. Tylko wtedy możesz być pewna, że ich rady będą trafne i faktycznie pomogą Ci w wyborze sukni. To one znają Cię najlepiej.  Zbyt wielu doradców nie ułatwia wyboru. Wprowadza tylko nadmierny chaos. Pamiętaj jednak, że tak na prawdę ostateczna decyzja należy do Ciebie. To Ty musisz czuć, że ta suknią jest tą jedyną.

5.    Kiedy wybierać dodatki, obuwie, biżuterię i welon?

Ostateczne decyzje dotyczące dodatków możesz odłożyć na później. Pamiętaj jednak o kilku istotnych sprawach. Bardzo ważne jest, by możliwie wcześnie zdecydować o wysokości obcasów obuwia ślubnego. Wysokość obcasów ma bowiem bardzo duży wpływ na ostateczną długość sukni. Nie musisz od razu decydować się na konkretny model obuwia. Inne detale takie jak kolor i dodatki możesz wybrać później. Jeśli szukasz inspiracji to zobacz wyjątkowo wygodne obuwie ślubne WItt, w którym gwarantujemy Ci, że przetańczysz całą noc zapominając nawet o wysokich obcasach.

Podczas wyboru sukni ślubnej możesz wybierać spośród wielu rodzajów welonów i dodatków do włosów. Będziesz mogła przymierzyć toczki, fascynatory, kapelusze oraz ozdobne biżuteryjne broszki, pomożemy Ci wybrać najlepiej pasujące dodatki. Wiele modeli naszych sukien posiada także dedykowane welony wykończone tak samo jak brzegi sukni.

W salonie Suknie i Dodatki Ślubne w Piekarach Śląskich  posiadamy także wyselekcjonowaną biżuterię ślubną. Z wyborem biżuterii nie musisz się spieszyć, możesz ją dobrać w momencie, kiedy przymierzysz już swoją kreację. Wtedy ostateczny wybór jest dużo prostszy, ponieważ od razu widzisz ostateczny efekt.

Dodatkowo, abyś jeszcze lepiej mogła poczuć magię tej chwili w naszym salonie posiadamy bukiety ślubne pracowni Dzika Róża. Wszystko to, po to, byś ze wszystkimi dodatkami i bukietem, mogła zobaczyć ostateczny efekt i zrobić próbę generalną przed finalną uroczystością.

6.    Jak wybrać suknię jeżeli jestem w ciąży?

Bardzo wiele naszych kochanych klientek bierze ślub będąc w ciąży. Z przyjemnością zaproponujemy Ci fasony sukien, które najlepiej będą Ci pasować.  Z uwagi na większe zmiany jakie zachodzą podczas ciąży, kreację przygotowujemy ze szczególną uwagą. Suknia musi leżeć idealnie, nie krępować ruchów ani za mocno Cie nie ściskać. Wszystkie nasze suknie są szyte na podstawie Twoich indywidualnych wymiarów. Wszystko zależy także od stopnia zaawansowania ciąży w momencie ślubu.

7.    Ile wynosi zadatek i jak wygląda płatność?

W momencie zamówienia sukni zadatek wynosi 600 – 800 zł. Pozostałą kwotę wpłacasz dopiero wtedy kiedy, Twoja suknia jest w naszym salonie. Istnieje także możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty. Dostosujemy się do Twoich możliwości, każda z płatności może być ustalana indywidualnie.

Mam nadzieję, że te kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ułatwi Ci pierwsze wizyty w salonach. Będziesz mogła się w ten sposób lepiej do nich przygotować. Zapraszam Cię także do umówienia się na wizytę w salonie Suknie i Dodatki Ślubne. Zadzwoń do nas już teraz i opowiedz o swojej wymarzonej sukni, tel.: 669 510 832.