Sala weselna powinna wyróżniać się swoim wyglądem, a także być dobrana do charakteru wesela. Jeśli wolimy rustykalne weselne w mniejszym gronie idealna będzie do tego ładnie przystrojona karczma, jeśli liczymy na liczniejsze grono gości i marzymy o wystawnej uroczystości, to warto wybrać restaurację.

Mimo wszystko sala na wesele jest ważnym elementem, który pozwoli nam przygotować idealne wesele, niezależnie od wielkości naszego budżetu. Warto wybrać wielkość lokalu i jego styl pod nasz gust, a także rodzaj imprezy – czy ma być to jedynie bardziej wystawna kolacja, czy może bogate wesele z muzyką na żywo oraz specjalnymi atrakcjami dla gości. Jeśli przewidujemy tańce oraz atrakcje w postaci fotobudki, należy pamiętać, że muszą one zmieścić się na naszej sali weselnej. Sala na wesele powinna mieć również miejsce, gdzie palący będą mogli znaleźć miejsce dla siebie.

Hotel na wesele, czy restauracja na wesele?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele młodych par. Ze względu na rodzaj uroczystości można wybrać hotel na wesele, ale często to restauracja na wesele okazuje się być znacznie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim restauracja na wesele będzie odpowiednia kiedy nie chcemy zapraszać dużego grona znajomych i rodziny, a także nasza rodzina nie przyjeżdża z daleka. Jeśli nie będzie potrzebny nam nocleg dla najbliższych, restauracja może okazać się dogodniejszą opcją. Hotel na wesele jest idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy w wygodny dla gości sposób ulokować ich w pokojach po zakończonym weselu. Będzie to również ogromny komfort dla Pary Młodej, która w miejscu wesela będzie miała swój prywatny apartament na noc poślubną. Wiele hoteli oferuje taki apartament w cenie wesela jako prezent dla świeżo poślubionych małżonków.

Nie zawsze drożej znaczy lepiej

Pamiętajmy, że cena sali na wesele nie jest równoznaczna z naszym komfortem, czy lepszymi warunkami. Często znacznie lepsze i bardziej przestronne sale weselne można znaleźć na obrzeżach miast, niż w centrum, gdzie za taką samą cenę znajdziemy salę na wesele o mniejszym metrażu w tej samej cenie. Warto również sprawdzić, czy sala weselna ma w swoim wyposażeniu kuchnię, co jest bardzo istotne. Wiele sal tego typu posiada takie wyposażenie, które pozwoli nam na zatrudnienie swoich kucharek lub kucharza wraz z pomocami kuchennymi, co pozwoli zaoszczędzić na weselu, a także mieć pewność, że potrawy podawane na naszym przyjęciu będą świeże i najwyższej jakości.