Jaką muzykę wybrać na ślub?

wesele

Jak wybrać muzykę na ślub? Czym się kierować? Czy są jakieś reguły i ograniczenia dotyczące repertuaru?

Przygotowania do jednego z najważniejszych dni w życiu, jakim jest dzień ślubu, rozpoczynają się nawet kilkadziesiąt miesięcy wcześniej. Wybór odpowiedniej sali weselnej, olśniewających kreacji pary młodej, smakowanie potraw i sporządzanie weselnego menu czy ustalanie kwestii dotyczących dekoracji powoduje wiele nieprzespanych nocy. W gąszczu spraw i kwestii koniecznych do zorganizowania, nierzadko umyka młodym parom zatroszczenie się o właściwą oprawę podczas najważniejszego momentu tego dnia – momentu składania przysięgi. Obojętnie, czy ślub jest udzielany w kościele i jest przeżyciem duchowym czy jest złożeniem przysięgi miłości w urzędzie stanu cywilnego, warto zadbać o to, by ten moment był absolutnie wyjątkowy. Pomóc w tym może właściwa oprawa muzyczna.

Muzyka w kościele

O ile w kościele zazwyczaj jest organista, który, grając, wypełnia świątynię dźwiękami, pary młode dość często marzą o tym, by ta wyjątkowa msza miała również wyjątkową oprawę muzyczną. Dlatego często na ślubach spotkać możemy wokalistów, chóry lub instrumentalistów. A nic nie brzmi podnioślej i wdzięczniej niż kwartet smyczkowy. Barwa skrzypiec, altówki lub kontrabasu wzrusza jeszcze bardziej w akustycznej przestrzeni kościoła. Muzyka na ślubie podkreśla uroczystość chwili, jednak musi być dopasowana do miejsca, stosowna i odpowiednia. W przepisach Kościoła istnieją zapisy dotyczące wykonywania muzyki podczas liturgii i jest ona dość ściśle określona. Co wcale nie oznacza, że można wykonać jedynie nudne i sztandarowe utwory. Nie! Wybór jest ogromny. Przepisy mówią o tym, że podczas liturgii mogą być wykonywane zatwierdzone pieśni religijne oraz utwory muzyki klasycznej, dlatego piękna muzyka Wagnera, wpadający w ucho Kanon Pachelbela, czy jedno z opracowań modlitwy „Ave Maria” jest najczęściej wybieranym repertuarem ślubnym. Utwory Bacha, Haendla czy Verdiego również cieszą się popularnością.

Większą dowolność w wyborze muzyki maja pary zawierające ślub cywilny. Muzyka na ślub w urzędzie lub plenerze może być muzyką filmową; często kojarzy się z tak uroczystym momentem temat z filmu „Misja”, utwory ze „Skrzypka na dachu” czy kultowego „Titanica”. Pary młode mogą zażyczyć sobie wykonanie jednej z ich ulubionych piosenek, którą profesjonalny zespół jest w stanie zaaranżować i przygotować na najwyższym poziomie. Warto więc zadbać o to, by muzycy, którzy swoja grą lub śpiewem umilą tak uroczyste chwile, byli profesjonalistami.

Jak odpowiednio nawilżyć skórę u mężczyzn?

facet

Mężczyźni bardzo często zmagają się ze skórą wrażliwą i co ciekawe, mają z tym niejednokrotnie większy problem aniżeli kobiety. I chociaż jeszcze do niedawna większość panów nie przykładała do tego dużej uwagi to nie można zaprzeczyć temu, że jest to jeden z tych problemów, które sprawiają, że panowie nie wyglądają dobrze. W związku z tym, muszą korzystać z konkretnych preparatów, aby poprawić wygląd skóry.

Czego może używać mężczyzna?

Mężczyźni mający problem z cerą głównie muszą myśleć o tym, by każdorazowo wybierać takie specyfiki dzięki jakim ich skóra będzie zdrowsza. Zawsze muszą sprawdzać, czego używają po goleniu i dbać muszą, by kremy takie jak krem nawilżający dla mężczyzn były używane systematycznie. Im zaś kogoś bardziej interesuje, co ma kupić, to powinien zapoznawać się ze składem poszczególnych produktów. Jeżeli na przykład ktoś widzi, że krem ma w składzie aloes lub inne substancje odpowiadające za kompleksowe nawilżenie to nie powinien się wahać i wybrać ów produkt. Natomiast, kiedy widzi, że jego skóra jest szczególnie sucha po goleniu to musi dokładnie wybrać żele z jakich korzysta. To właśnie bowiem podrażnienia po goleniu, tuż obok czynników atmosferycznych są najczęstszą przyczyną tego, że męska skóra wysusza się.

Jakość poszczególnych kosmetyków

Jakość poszczególnych kosmetyków stosowanych po to, by nawilżyć skórę musi być jak najwyższa. Bogaty skład kremów, ich innowacyjne formuły oraz systematyczne zastosowanie to największa gwarancja tego, że nie będzie trudności z tym, aby cieszyć się zawsze zdrowym wyglądem skóry. Panowie muszą tylko mieć na uwadze to, by korzystać z wybranych kremów przed goleniem, jak i po goleniu. Trzeba więc, żeby zapoznali się z ich zastosowaniem i tak właśnie ich używali. Taka kuracja okaże się najwłaściwsza. Z pewnością panowie powinni się przyjrzeć temu, co ma do zaoferowania marka Oriflame, a nie pożałują, że zdecydowali się na tak dobrej jakości kremy, dzięki jakim nie będą musieli więcej wstydzić się kondycji swojej skóry.

Jak zorganizować zaręczyny?

oświadczyny

Miłość, motyle w brzuchu, chęć spędzania z drugą osobą każdej wolnej chwili…większość czytelników zapewne doskonale zna ten stan. Będąc w związku czas wydaje się płynąć szybciej – ani się obejrzymy, a trzeba zakończyć spotkanie, aby powrócić do swoich obowiązków.

Jeżeli jednak z każdym miesiącem znajomości zauważamy, że osoba, z którą dzielimy smutki i radości życia zaczyna się nam jawić jako ta naprawdę wyjątkowa, warto pomyśleć o sformalizowaniu związku i zorganizować piękne, romantyczne zaręczyny. Jak jednak tego dokonać?

Pamiętać musimy, że o klimacie zaręczyn w znacznym stopniu decyduje otoczenie. To od nas zależy, czy postanowimy wyznać drugiej połówce swoje uczucia podczas uroczystego obiadu w obecności innych członków rodziny, czy też zdecydujemy się na alternatywę o wiele bardziej intymną, na przykład – podczas wieczornego spaceru przy blasku księżyca. Niejednokrotnie okazuje się, że momentu nie trzeba planować nadmiernie dokładnie, jako że właściwy nadejdzie sam, a my doskonale wiedzieć będziemy, że jest to idealna okazja, aby poprosić bliską naszemu sercu osobę o rękę.

W przypadku zaręczyn nie należy zapominać o pewnych kwestiach formalnych i konwenansach, których to pominięcie może zostać uznane w bliskich nam kręgach za niewybaczalną gafę. Jeżeli na przykład decydujemy się na zaręczyny w gronie rodziny, wysoce zalecane jest, aby poza pięknym pierścionkiem zaręczynowym dla damy swego serca zatroszczyć się także o bukiet pięknych kwiatów dla jej mamy. Ma to na celu udowodnienie przyszłej teściowej, że dbamy nie tylko o jej córkę, ale także pragniemy otoczyć miłością i opieką ją samą. Przyjęło się także, aby po zaakceptowanych zaręczynach, o zgodę na pojęcie kobiety naszego życia za żonę poprosić także jej rodziców – pozwala to bowiem ustalić, czy nie mają oni jakichkolwiek obiekcji i czy wyrażą chęć wsparcia nas we wspólnych staraniach, by stworzyć nową, opartą na miłości, wierności oraz zaufaniu rodzinę.

para

Ostatnim, jednakże z całą pewnością nie najmniej istotnym elementem zaręczyn jest pierścionek. Przed jego zakupem postarajmy się uzyskać od naszej partnerki – czy to bezpośrednio czy w nieco bardziej tajemniczy i przebiegły sposób – informacje o rozmiarze palca, na którym ma znaleźć się taka błyskotka. Możemy na przykład sprawdzić wymiary innych elementów biżuterii naszej ukochanej lub też zapytać o poradę znajomych i przyjaciół kobiety, którą pragniemy pojąć za żonę. Bez wątpienia pozwoli to zaskoczyć ją o wiele bardziej, niż bezpośrednie pytanie o rozmiar palca oraz preferencji w kwestii pierścionka. Sam element biżuterii powinien również wpisać się w powszechnie akceptowane kanony stylu, a więc jednocześnie charakteryzować się wysoką jakością oraz nie przytłaczać nadmiarem ozdób czy kamieni szlachetnych wykorzystanych podczas jego produkcji. Jeżeli trudno jest nam zdecydować się samodzielnie, zawsze o poradę poprosić możemy jubilera, który to bez wątpienia podpowie nam jaki styl pierścionków zaręczynowych bije obecnie rekordy popularności.

O wiele mniej skodyfikowana jest cała otoczka zaręczyn, a więc przede wszystkim – formułka jaką wypowiemy podczas oświadczyn. Postarajmy się, aby słowa płynęły prosto z naszego serca i wyrażały prawdziwe uczucie jakim darzymy drugą osobę. Jeżeli bowiem połączy nas ponadczasowa miłość, to wszelkie pozostałe elementy oświadczyn zejdą na drugi plan!

napis

Jeśli chcesz, aby podczas całego procesu zaręczyn, Twoją głowę zaprzątał tylko wybór pierścionka, powierz organizacje wesela osobom doświadczonym! Hotel na Błoniach oferuje kompleksową pomoc w planowaniu, załatwianiu i przebiegu przyjęcia weselnego. Pomożemy dobrać wszystko do stroju Panny Młodej, doradzimy salon kosmetyczny i zadbamy o to, by ten dzień był dla Was niesamowitym przeżyciem! Zapraszamy do kontaktu!

źródło zdjęć: unsplasch.com

Wesele bez alkoholu?

drinki

Wesele to moment szczególnej radości. To właśnie wtedy wszyscy mogą odetchnąć po pełnym emocji ślubie, wybawić się i wycieszyć za wszystkie czasy. Zazwyczaj na weselu podawany jest alkohol. dzisiaj jednakże coraz więcej par decyduje się na wesele bez alkoholu. Jakie są powody takiej decyzji, co podać zamiast i czy to się opłaca?

Wesel bez alkoholu

Niektórzy pewnie zapytają – po co robić wesele bez alkoholu? Przecież nikt nie będzie się dobrze bawił! Jednak popatrzmy, jak wiele osób nie bawi się dobrze właśnie dlatego, że alkohol jest. Przede wszystkim oczywiście kierowcy. Często jedna osoba z pary nie pije, żeby zawieźć swojego partnera czy partnerkę, w efekcie czego połowa sali niespecjalnie dobrze się bawi.

Do tego dochodzą osoby biorące z różnych powodów jakieś leki, będące w ciąży albo niepijące z powodu różnych przekonań. Część osób także nie chce się napić, ponieważ idzie zaraz do pracy. Skutek tego jest taki, że wiele osób dość chętnie by wyszło wcześniej. A bez alkoholu? Paradoksalnie wiele gości bawi się świetnie do białego rana!

Zamiast alkoholu… drinki bezalkoholowe?

Co jednak możemy podać gościom zamiast alkoholu? Oczywiście będą soki, napoje, woda itp. jednak warto by było z tej okazji podać im coś specjalnego, czym jednak można by wznieść toast. A przecież nie podamy raczej szampanu dla dzieci… Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są drinki bezalkoholowe. Są to napoje smakiem, zapachem, kolorem a nawet konsystencją przypominające popularne drinki, jednak, jak sama nazwa wskazuje, nie zawierają ani trochę alkoholu.

W związku z tym, że taki drink nie zawiera alkoholu wypić go może zatem i kierowca i kobieta w ciąży i w zasadzie każdy. Gdzie zaś możemy znaleźć takie drinki? Jeśli zapytamy o nie obsługę sali weselnej, to na pewno zostaną nam one zapewnione. Jeśli jednak nie, to zawsze kupić je można w sklepach monopolowych, na stacjach benzynowych, w większych marketach czy nawet czasem w sklepikach osiedlowych.

W jaki sposób podać drinki bezalkoholowe?

Jak można podać takiego drinka bezalkoholowego? Kupujemy je zazwyczaj w postaci puszki tudzież w butelce i w zasadzie w tej postaci nadają się one już do spożycia. Najpopularniejsze smaki, jakie znajdziemy to mojito, sex on the beach czy malibu, jednak oferta jest znacznie bardziej bogata. Przez Internet możemy zamówić nawet bardzo ciekawe smaki.

Jednak na weselu nie uchodzi raczej podanie gościom drinka w butelce czy w puszcze. Można zatem poprosić obsługę o przelanie ich do szklaneczki ozdobionej wcześniej cukrowym obrąbkiem, dodanie lody, słomki i jakiejś ładnej weselnej ozdoby np. serduszka i gotowe!

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com

Poduszki ortopedyczne z pianki

Każdego dnia troszczymy się o prawidłowy rozwój naszego dziecka, jego samopoczucie i zdrowie. Niestety często zapominamy, że troska ta powinna przedstawiać się również w czasie, kiedy nasz maluch śpi. Powinien bowiem nie tylko komfortowo wypoczywać, ale również w jak najbardziej naturalnej pozycji, aby jego kręgosłup nie był narażony na skrzywienia, dysplazję i skoliozę. Oczywiście pamiętać należy również, aby główka malucha, zwłaszcza w początkowym okresie życia nie była narażona na spłaszczenie. Tym samym poduszka dla dziecka powinna być idealna pod każdym względem.

Ogromny asortyment poduszek na rynku

Poduszek czy to tradycyjnych czy też ortopedycznych. Każdy rodzic mając na uwadze dobro malucha, z całą pewnością powinien wybrać tą, która to cechuje się najwyższą jakością, a równocześnie spełnia wymagania oraz posiada należne certyfikaty. Kupując poduszką dla malucha, nie powinniśmy czynić tego w supermarkecie, czy w innym nieznanym miejscu. W takich sklepach poduszka miewa tylko miano „medycznej” i na ogół ma z nią niewiele wspólnego.

Tymczasem ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem wśród klientów cieszą się nowoczesne poduszki stworzone z pianki. Są one również rekomendowane i polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów.

Poduszki z pianki, najlepszymi produktami na rynku

Poduszki z nowoczesnej pianki to jeden z najnowocześniejszych i najlepszych produktów na współczesnym rynku. Z całą pewnością, kto raz spróbuje ich stosowana, na pewno szybko pokocha. Pianka użyta w poduszkach jest innowacyjna, dzięki czemu reaguje na temperaturę naszego ciała. Kiedy położymy na niej głowę idealnie dostosowuje się do kształtu zarówno głowy, jak i szyi. Poduszka dostosowuje się zawsze kiedy zmieniamy pozycję ciała. Wystarczy zaledwie chwila, aby otoczyła wygodnie nasze ciało i zapewniła komfortowy, wygodny, a zarazem bezpieczny wypoczynek.

Poduszki wykonane z innowacyjnej pianki cechują się ogromnymi zaletami i właściwościami zdrowotnymi. Każdy kto chce spać zdrowo i wygodnie, powinien zdecydować się na taki zakup. Dodatkową zaletą poduszek z pianki jest to że zapewniają cyrkulację powietrza, dlatego zachowujemy optymalną temperaturę ciała i nie pocimy się.

Poduszki w których zastosowana jest nowoczesna pianka, to produkty bezpieczne i zdrowe. Polecane są one każdej osobie, która chce zadbać o swoje zdrowie, a jednocześnie zapewnić sobie wygodny i komfortowy sen. Mogą stosować je zarówno dzieci, jak i osoby z problemami alergicznymi. Pianka jest tworzywem bezpiecznym dla każdego z nas.

Wesele za kredyt

bukiet

Zaręczyny, ślub i wesele to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Para młoda oraz rodzice wkładają dużo wysiłku, aby wspomnienia dnia zawarcia związku małżeńskiego były niezapomniane. Aby jednak podołać zobowiązaniu finansowemu, niekiedy konieczne staje się zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Wtedy to poza zabawą do białego rana, masą pięknych wspomnieć, zostaje również dług, który trzeba będzie spłacać przez kolejne miesiące. Aby jednak nie towarzyszył on nowożeńcom przez kolejnych kilka lat po ślubie, czasem zamiast wyszukanego prezentu, warto po prostu dać najprostszy upominek.

Z jakimi kosztami wiąże się wesele?

Nierzadko jeszcze lata przed ceremonią trzeba wpłacić zaliczkę za salę, orkiestrę, czy fotografa. Później rusza prawdziwa lawina wydatków. Młodzi muszą opłacić kamerzystę, kucharza, ceremonię kościelną oraz zakupić sukienkę, garnitur, obrączki, dodatki, czy alkohol. Na kilka tygodni przed weselem potrzeby mnożą się w zawrotnym tempie. Jeśli planujemy wesele na ok.

70 osób musimy liczyć, że jego koszt wyniesie 20 – 30 tysięcy złotych. Byłoby to wesele z wynajmowaną salą, kamerzystą i fotografem, w taki sposób, aby niczego na nim nie zabrakło, ale jednocześnie by uniknąć kupowania tego, co najdroższe. Na obecną chwilę rozsądny wydatek na jednego gościa, to kwota rzędu ok. 160 – 200 złotych. I w takim przypadku, gdy na weselu pojawi się 70 osób, za samą salę i catering przyjdzie nam zapłacić 11200 – 14000 złotych. Ceny orkiestry wahają się od 1800 do 3500 zł.

Profesjonalni kamerzyści cenią swoje usługi w zależności od czasu, jaki spędzą na przygotowaniach do ślubu, błogosławieństwie, wreszcie na ceremonii ślubnej i zabawie weselnej. Należy dodać, że ceny zaczynają się już od tysiąca złotych i pną się ku górze, dochodząc nawet do kilku tysięcy.

Z fotografem jest podobnie – tutaj na cenę wpływa również liczba wywołanych zdjęć. Dużą popularnością cieszy się również zamawianie albumu w postaci książki, z fantazyjnie ułożonymi fotografiami. Koszt takiego niecodziennego albumu to ok. 200 złotych. Para młoda może także zażyczyć sobie sesję w plenerze czy w studiu fotograficznym.

Należy również dodać, że nowożeńców i ich rodziców nie zawsze jest stać na opłacenie całego wesela z własnej kieszeni. Tym samym szukają sposobów na sfinansowanie całej ceremonii. Jedną z propozycji jest szybka pożyczka, przy czym należy pamiętać, że znacznie łatwiej jest pożyczyć aniżeli oddać. Zdając sobie sprawę, ile pieniędzy zostanie oddanych bankowi, warto przemyśleć, czy część kosztów mogłaby ulec ograniczeniu.

Pożyczka krótkoterminowa, czyli chwilówka przez Internet to propozycja sfinansowania wesela dla wszystkich, którzy chcą, by ten wyglądał dokładnie tak, jak sobie zaplanowali. Za sprawą rankingu pożyczek z portalu chwilowkiok.pl wybierzesz pożyczkę dopasowaną do swoich możliwości finansowych.

Dekoracja sali weselnej

sala

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Właśnie dlatego tak ważnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie sali weselnej, tak aby każdy etap imprezy był dopięty na ostatni guzik. Istnieje wiele sposobów na przyozdobienie sali weselnej, podobnie szeroki jest wybór gadżetów stworzonych w tym celu.

W natłoku dodatków, które osobno mogą się podobać, razem dają bardzo słaby i mało klarowny wynik. Jeżeli nie czujesz się na siłach by samemu przyozdobić salę możesz zlecić to zadanie profesjonalnej firmie. Jednak nie jest to konieczne a generuje dodatkowe koszty.

Dekoracja sali weselnej – kilka uwag!

– niezwykle istotną kwestią jest zadbanie by każdy (dosłownie każdy) element wystroju współgrał z sobą,

– jeżeli to tylko możliwe korzystajcie z sezonowych kwiatów i roślin (da to naturalny i świeży efekt),

– nie przesadzajcie z ilością dekoracji (nie zawsze więcej = lepiej),

– czasem warto postawić na dekoracje tematyczne, co dla osób z poczuciem humoru i pasją będzie idealnym pomysłem,

– zadbajcie o odpowiednie oświetlenie sali (naprawdę ma olbrzymi wpływ na nastrój),

– jeżeli chcecie ozdoby w jednym kolorze, dobrze by było poszerzyć paletę o kilka odcieni danego koloru (da to znacznie lepszy efekt).

ELEGANCKI I MINIMALISTYCZNY WYSTRÓJ

Bardzo łatwo przesadzić z ilością dodatków, jednak jeżeli zachowacie umiar i rozsądek podczas przyozdabiania sali weselnej uzyskacie niesamowity efekt. Rynek pełen jest gadżetów, które bardziej lub mniej są w stanie nadać danemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Podstawą będzie dekoracja stołów przy pomocy bukietów (najlepiej z żywych kwiatów) w podobnym stylu jak bukiet panny młodej, do tego pasujące do całości winietki (wskazujące miejsca poszczególnym gościom), serwetki, świece nadający wyjątkowego klimatu oraz naklejki na alkohol (o ile zdecydujecie się na zakrapianą imprezę). Ciekawymi dodatkami są spersonalizowane baloniki, na których może znaleźć się dowolna grafika, bądź zdanie bliskie sercu parze młodej. Oryginalnym dodatkiem i niejako dopełnieniem imprezy mogą być bańki mydlane pochodzące z miniaturowych urządzeń, specjalnie przystosowane do ich „produkcji”. Jeżeli konwencja imprezy na to pozwoli można pomyśleć o butli z helem, którego wdychanie z pewnością doprowadzi do wybuchu śmiechu wielu gości weselnych.

BAWCIE SIĘ DOBRZE !!!!!!

Źródło:

https://slubnaplaneta.pl

Jak odpowiednio dobrać bieliznę?

kobieta

Bielizna jest niezwykle ważna zarówno, jeżeli chodzi o dzieci, jak i o dorosłych. To ona zapewnia bezpieczeństwo intymnych strefom każdego człowieka.

Niestety wiele kobiet popełnia błędy podczas wyboru odpowiedniej bielizny i stwarza niebezpieczne warunki dla stref intymnych. Jak odpowiednio dobrać bieliznę?

Bielizna damska

Na co dzień każdy powinien nosić dobrej jakości bieliznę. Dzięki temu miejsca intymne będą miały dostęp powietrza. Niestety w przypadku doboru zbyt ciasnej bielizny dochodzi do wielu infekcji, które mogą trwać bardzo długo. Pieczenie, czy upławy są bardzo wstydliwe w przypadku kobiet. Niejednokrotnie bielizna nie nadaje się już do użytku ze względu na plamy, których nie idzie usunąć. Bielizna powinna również pasować do kolorów ubrań, które nosimy. W przypadku białej bluzki pod spośród należy ubrać biustonosz w kolorze beżowym lub białym. Biustonosz czarny będzie wyglądał bardzo niekorzystnie.

Bielizna ślubna

Bielizna do ślubu jest bardzo ważna. To ona zapewnia odpowiedni komfort pannie młodej. Niestety w tym dniu narażone jesteśmy na dużą aktywność fizyczną. Bielizna powinna przepuszczać powietrze i sprawiać, że każda panna młoda będzie czuła się komfortowo. Bielizna ślubna zazwyczaj jest w kolorze białym lub beżowym. Dominują w tym przypadku koronki i tasiemki.

 Rajstopy

Coraz częściej dostępne są w sprayu. Jest to wygodna metoda, która swoje zastosowanie znajdzie w szczególności latem, kiedy nogi mają tendencję do pocenia. Każdy powinien starać się nosić bieliznę jak najlepszej jakości.  Podczas wesela zazwyczaj rajstopy mają kolor biały. Muszą być one wykonane z grubej i dobrej jakości tkaniny. Każda panna młoda powinna zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort tego szczególnego dnia. Pamiętajmy, że bielizna jest jedną z najważniejszych rzeczy.

Jakiej bielizny nie kupować?

Nie warto kupować bielizny na tak zwanych bazarach. W tamtym miejscu cny bielizny są bardzo wysokie, a ich jakość nie jest adekwatna do ceny. Warto kupować bieliznę tylko w renomowanych sklepach z bielizną francuską. Niestety ceny w takich sklepach są wyższe, jednak biustonosz będzie służył znacznie dłużej. Bieliznę oczywiście należy prać w specjalnych workach, które zabezpieczają je w praniu.

Luo Color – koloryzacja do zadań specjalnych

Włosy blond to najpopularniejszy kolor włosów wśród Polek. Jednak uzyskanie Idealnego odcieniu blondu udaje się niewielu. Nieprofesjonalne farby do włosów sprawiają, że kolor wygląda nienaturalnie i kiczowato. Dodatkowo, farby te często niszczą strukturę włosów sprawiając, że stają się cienkie, słabe i łamliwe. Decydując się na koloryzację, lepiej wybrać kosmetyki stworzone przez specjalistów. Koloryzacja z L’Oreal to gwarancja uzyskania idealnego blondu oraz niezawodna ochrona włosa przed zniszczeniem.

Koloryzacja Luo Color – na czym polega?

Luo Color to farba do koloryzacji permanentnej, która swoją skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Łączy ona działanie Protect Shine oraz Reflect Shine, których wspólna moc całkowicie odmienia wygląd włosów. W jaki sposób?

 • Protect Shine to formuła zapewniająca długotrwałą ochronę koloru oraz struktury włosa.
 • Reflect Shine sprawia, że składniki koloru są lepiej połączone, a przez to kolor jest bardziej intensywny, trwały i odporny na wypłukiwanie. Dodatkowo, formuła odżywia włókno włosa, nadając mu świetlistość i blask.
 • Olejek z pestek winogron nawilża, odżywia i wzmacnia strukturę włosa na zewnątrz i od środka.
 • Aktywne cząsteczki odbijają światło pod różnym kątem od powierzchni włosów, dając efekt rozświetlenia i naturalnych refleksów.

Efekty farbowania włosów z Luo Color

W przeciwieństwie do większości farb do włosów dostępnych w drogeriach,  Luo Color działa kompleksowo i wielowymiarowo. Efekty jakich możesz się spodziewać to przede wszystkim:

 • Kolor jest głęboki i intensywny – bez względu na to czy zmiana koloru włosów służy ich rozjaśnianiu czy przyciemnianiu.
 • Fryzura jest pełna blasku. Aktywne cząsteczki tworzą na włosach grę świateł, dzięki której wyglądają na rozświetlone, świeże, a jednocześnie naturalne.
 • Pokrycie siwych włosów. Luo Color pokrywa do 70% siwych włosów bez naruszania ich struktury.
 • Regeneracja i odżywienie. Olejek z pestek winogron oraz formuła Protect Shine skutecznie chronią włosy przed zniszczeniem, matowieniem i utratą wilgoci. Włosy są zdrowe, pełne witalności i jedwabiście gładkie.
 • Spektakularna zmiana odcienia. Koloryzacja Luo Color umożliwia rozjaśnienie włosów nawet do 3 poziomów.

Przebieg koloryzacji

Koloryzacji L’Oreal można dokonać zarówno na włosach naturalnych jak i wcześniej farbowanych. W tym drugim przypadku, można przeprowadzić wcześniejszą dekoloryzację, tak aby efekt zabiegu był pełny. Koloryzację Luo Color wyróżnia fakt, że odbywa się ekspresowo. Doświadczony kolorysta w profesjonalnym salonie fryzjerskim może przeprowadzić farbowanie włosów w ciągu 5 -10 minut. Farba ma postać lekkiego, perłowego żelu o przyjemnym zapachu. Po skończonej koloryzacji, fryzjer myje włosy szamponem Luo Post od L’Oreal, który wzmacnia połysk fryzury, sprawia że włosy stają się miękkie, gładkie i łatwe do rozczesania.

Jak zachować efekt rozświetlenia?

Aby jak najdłużej zachować efekt wielowymiarowego, przejrzystego koloru dokonaj koloryzacji w dobrym salonie fryzjerskim. Profesjonalne kosmetyki są kluczowe, ale równie ważne są umiejętności i doświadczenie fryzjera. Dzięki temu, zabieg przebiegnie szybko i sprawnie, a jego efekty będą długotrwałe. Istotna jest także odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych. Do mycia i codziennej pielęgnacji używaj szamponów do włosów koloryzowanych,np. Shine Blond od L’Oreal, który pomoże na dłużej utrzymać blask koloru. Raz w tygodniu warto nałożyć na włosy maskę witaminową Cristalceutic, która chroni barwę i odżywia włókna włosów. Pamiętaj też, że pielęgnacja to nie tylko kosmetyki. Ważne są także odpowiednie nawyki. Myjąc włosy rzadziej, zapobiegasz wypłukiwaniu naturalnych olejków utrzymujących wilgoć i chroniących przed matowieniem.

Wolumetria policzków, czyli modelowanie twarzy bez skalpela. Poznaj wypełniacze tkankowe Neauvia Organic!

Niestety wraz z upływem lat, skóra na twarzy traci swoją jędrność, przez co zaczynają zmieniać się nasze rysy. Szczególnie mało efektownie wyglądają zapadnięte policzki oraz opadający kontur twarzy. Warto więc zadbać o odmłodzenie twarzy i przywrócenie jej utraconej objętości. Pomogą nam w tym zabiegi wolumetryczne, które wykorzystują organiczne wypełniacze zawierające kwas hialuronowy. Sprawdźmy, na czym dokładnie polegają.

Zapadnięte policzki nie muszą być już Twoim problemem!

Do zapadania policzków dochodzi na skutek zaniku tkanki podskórnej, wiotczenia mięśni i powięzi oraz naturalnego procesu utraty jędrności skóry oraz redukcji tkanki kostnej. Problem ten najszybciej pojawia się u osób szczupłych, których wyraz twarzy staje się wówczas smutny i zmęczony. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie wolumetria policzków.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to niechirurgiczny sposób na odmłodzenie naszych rysów i poprawę owalu twarzy. Szczególnie popularna jest wolumetria policzków, na których szybko widać działanie upływającego czasu. Uwydatnione policzki sprawiają, że wyglądamy dużo młodziej, przykładem są chociażby celebrytki na całym świecie, które pokochały ten zabieg. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się wypełniacze z kwasem hialuronowym. Wolumetria twarzy w Klinice Miracki polega na niezwykle precyzyjnej iniekcji preparatu w głębokie warstwy skóry. Specjaliści z informują, że u swoich pacjentów stosują produkty marki Neauvia Organic. Wstrzyknięty kwas hialuronowy daje natychmiastowy efekt liftingu, stymuluje skórę do samodzielnej odbudowy oraz poprawia jej nawilżenie i sprężystość. Zabieg nie jest bolesny (można zastosować znieczulenie w kremie) i trwa od kilkunastu minut do godziny.

Wolumetria twarzy – wskazania:

 • uwydatnienie kości policzkowych i przywrócenie im objętości,
 • odmłodzenie okolicy oczu i skroni,
 • wygładzenie tzw. doliny łez,
 • wygładzenie bruzd nosowo-wargowych,
 • lipoatrofia jarzmowa,
 • w przypadku, gdy nasze naturalne rysy są zbyt ostre.

Efekty po zabiegu

Efektem zabiegu wolumetrii jest odmłodzenie twarzy, poprawia się jej owal, a skóra odzyskuje swoją młodzieńczą objętość i jędrność. Dzięki działaniu kwasu hialuronowego staje się dogłębnie nawilżona oraz odżywiona. Policzki zostają uniesione i uwydatnione, a bruzdy czy zmarszczki widocznie wygładzone. Warto podkreślić, że uzyskane rezultaty są bardzo naturalne i utrzymują się do około 12-18 miesięcy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed planowanym zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. Nie wolno także podrażniać skóry, np. poprzez korzystanie z sauny czy kąpiele słoneczne.

Wskazania pozabiegowe – o czym należy pamiętać?

Skóra przez 2-3 dni po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona w miejscu iniekcji, dlatego nie należy korzystać wówczas z sauny i solarium oraz eksponować jej na słońce. Powinno się również unikać dotykania twarzy czy uciskania na nią.

Przeciwwskazania do wykonania wolumetrii twarzy:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • miesiączka,
 • zażywania aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
 • choroby alergiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka)
 • porfiria, epilepsja.

Najnowsze artykuły

Jak zorganizować zaręczyny?

Wesele bez alkoholu?