Elegancki ślub ze srebrnymi dekoracjami

dekoracje

Srebro kojarzy się z elegancją, prestiżem i przepychem. Wiele kobiet uwielbia srebrną biżuterię, zaś panowie często stawiają na srebrne samochody. Czy ta barwa jest również dobrym pomysłem na motyw ślubny? Oczywiście! Pod warunkiem, że dobrze dobierzemy strój i dodatki państwa młodych i dekoracje sali, by uniknąć kiczu i osiągnąć zamierzony elegancki efekt.

Z jakimi barwami dobrze komponuje się srebro?

Srebro to jeden z elementów weselnego stylu glamour. Należy jednak pamiętać, że z tą barwą nie wolno przesadzać, gdyż łatwo otrzeć się o kicz. Zanim przejdziemy do srebrnych ozdób i dekoracji stołu, warto zastanowić się, z jakimi barwami srebrny i metaliczny połysk prezentują się najkorzystniej. Pierwszym i bardzo słusznym skojarzeniem jest biel, którą spotkamy oczywiście na sukni panny młodej, ale także na weselnych obrusach. Z kolei kobalt, również świetnie prezentujący się towarzystwie srebra, może stanowić element biżuterii, stylizacji paznokci panny młodej, serwetek lub biżuterii. Do kolorów dobrze komponujących się ze srebrno-metalicznym połyskiem śmiało można zaliczyć także fiolet, wrzos czy turkus.

Stroje państwa młodych

Do białej sukni panny młodej świetnie dopasują się mieniące się w odcieniach srebra buty, torebka i biżuteria. Ta barwa może być także przydatna w spinaniu włosów, stylizacji paznokci, a nawet makijażu i elementach bukietu ślubnego. Natomiast pan młody może wówczas postawić na nieszablonową stylizację zwieńczoną srebrnym krawatem lub muchą.

Srebrne dekoracje stołu

Niezależnie od weselnej stylizacji, srebro będzie jedną z dominujących barw na stole. Chodzi oczywiście o sztućce i patery z daniami. Do dyspozycji mamy również dekoracje stołu w postaci srebrnych świec, srebrnych serwetek czy też kryształowych lub perłowych girland pięknie mieniących się nie tylko w blasku wspomnianych świec. Zamawiając personalizowane srebrne winietki, wizytówki czy etykiety może także postawić na srebrne lub perłowe motywy stanowiące esencję elegancji.

Ozdoby kościoła i sali weselnej

Srebro to także barwa, która świetnie sprawdza się w dekoracji sali i świątyni, niezależnie od tego, jaką koncepcję przyjmiemy. Organza, tiul, sztuczne kwiaty i srebrne balony pozwolą na stworzenie niesamowitych kreacji. Srebro to jeden ze świetnych pomysłów na eleganckie wesele.

Liposukcja ultradźwiękowa – idealny sposób na walkę z otyłością miejscową!

liposukcja

Masz do czynienia z miejscową otyłością na brzuchu, ramionach, udach, boczkach lub pośladkach? Redukcja tkanki tłuszczowej na tych obszarach nie jest możliwa przy pomocy tradycyjnych metod odchudzania? Idealnym sposobem na walkę z otyłością miejscową może okazać się nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa! Czy wiąże się ze skomplikowaną, bolesną i obciążającą organizm pacjenta operacją plastyczną? Wbrew pozorom jest to minimalnie inwazyjny zabieg, który nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg, na przykładzie liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo dostępnej w Klinice Miracki w Warszawie.

Liposukcja ultradźwiękowa – małoinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Na czym polega niska inwazyjność zabiegu liposukcji ultradźwiękowej? Specjalista podczas procedury zabiegowej wykonuje tylko niewielkie nacięcie na skórze, w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem emitującym ultradźwięki. W przypadku tradycyjnej liposukcji, chirurg przy pomocy skalpela wykonuje głębokie nacięcia na skórze, które nie tylko wydłużają okres niezbędnej rekonwalescencji, lecz także narażają go na blizny. W przypadku liposukcji ultradźwiękowej zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podczas gdy tradycyjna liposukcja wymaga znieczulenia ogólnego, a często też hospitalizacji.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że sekretem liposukcji ultradźwiękowej jest wykorzystywanie wiązki energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę przy pomocy cienkiej kaniuli. Energia ultradźwięków działa precyzyjnie i bezpośrednio na komórki tłuszczowe, oddzielając złogi tłuszczowe od komórek okalających bez naruszania pobliskich nerwów, tkanki łącznej czy naczyń krwionośnych. Warto też zaznaczyć, że tłuszcz pobrany przy zabiegu liposukcji ultradźwiękowej w 90% nadaje się do ponownego wykorzystania poprzez przeszczepienie w inny obszar ciała w celu wymodelowania sylwetki.

Zabieg odsysania tłuszczu nie przysparza pacjentowi praktycznie żadnych dolegliwości bólowych i trwa od 2 do 5 godzin w zależności od obszaru, na którym jest przeprowadzany. Rekonwalescencja trwa natomiast kilka tygodni, ale nie jest uciążliwa – pacjent po zabiegu zmaga się z lekkimi opuchnięciami, które dość szybko ustępują ze względu na bardzo delikatne i precyzyjne działanie urządzenia do liposukcji. W przeciągu kilku tygodni od zabiegu skóra ulega przebudowie, po czym wraca do zdrowej i optymalnej kondycji. Bardzo ważne jest jednak to, że uzyskane efekty liposukcji są długotrwałe i mogą utrzymać się nawet przez kilka lat.

Dla kogo zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa to doskonały sposób na walkę z miejscową otyłością zlokalizowaną np. w okolicy brzucha, bioder, pośladków, ud czy ramion. Nie jest to jednak alternatywna metoda odchudzania – sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce z otyłością miejscową. Jest to też dobry sposób na modelowanie sylwetki w sytuacji, gdy oczekujemy szybkich efektów przy minimalnie inwazyjnej procedurze – pierwsze efekty będą widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, zaś po kilku tygodniach, gdy ustąpią opuchnięcia, pojawi się finalny efekt. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo doskonałych efektów wyszczuplenia, zabieg liposukcji nie uchroni nas przed ponownym przybieraniem na wadze, dlatego po wykonaniu zabiegu należy nadal dbać o zdrowy styl życia.

Pomagamy wybrać kapelę na wesele

wesele

Przyznają mi rację chyba wszystkie pary, które planują wspólne życie, że ceremonia ślubna i wesele to dwa bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego człowieka. Zanim jednak do tego dojedzie przed nimi wiele tygodni planowania i przygotowań – bowiem planowanie tego dnia z dużym wyprzedzeniem nie jest sprawą prostą.

Mimo, że obecnie na rynku działa gro firm specjalizujących się w tej tematyce, to młodzi muszą podejmować wszystkie najważniejsze decyzje decyzje i to para młoda ostatecznie wybiera lokal, decyduje o wystroju świątyni i sali, a także wybiera kapelę weselną.

W tym artykule skupimy się na jednej z najważniejszych rzeczy gwarantujących udane wesele, a mianowicie: na co zwrócić uwagę wybierając zespół na wesele?. Wybór nie należy do najłatwiejszych, gdyż ilość zespołów na wesele w każdej okolicy jest spora.

Na czym więc skupić uwagę przy wyborze zespołu na wesele, by zapewnić sobie i gościom niezapomniane przeżycia?

O tym mówi nam muzyk reprezentujący krakowski zespół muzyczny The Once Band; Przede wszystkim zasięgnijmy języka u naszych znajomych oraz członków rodziny o podobnych gustach muzycznych, którzy to wyprawiali wesele w tym samym mieście co my – na pewno zanim dokonali wyboru przesłuchiwali i analizowali wiele kapel weselnych więc będą mogli polecić nam te godne uwagi, jak również odradzić te których wynajmować nie warto.

Co bardziej profesjonalne zespoły posiadają własne witryny internetowe, na których zapoznać się możemy z ich historią, dorobkiem artystycznym oraz – co dla nas bezsprzecznie najważniejsze – posłuchać wykonywanych przez nie utworów. To powinno nam pomóc dokonać wstępnego wyboru kapeli weselnej. Jak już wspomnieliśmy warto również przy okazji przejrzeć cennik. Oczywiście poza tym, że zwracamy uwagę na jakość granej muzyki, to cena również nie jest bez znaczenia, tym bardziej, że para młoda wydatków związanych z wyprawieniem wesela ma niemało. Najlepszą zasadą jest wybór pośredni między zespołem najdroższym i najtańszym. Należy uważać wybierając podejrzanie tani zespół, gdyż może się okazać, że jakość granej muzyki znacznie odbiega od naszych oczekiwań.

Jeśli chcielibyście mieć na swoim weselu zabawy, sprawdźcie koniecznie, czy kapela ma je w swojej ofercie i czy w przerwach między tańcami jest puszczana ciach muzyka w tle, uprzyjemniająca gościom spożywanie posiłków.

Zachęcamy również do skorzystania z portali weselnych, których wiele w internecie, gdzie znajdziecie od kilku do kilkudziesięciu propozycji. . Najlepszą zasadą jest wybór pośredni między zespołem najdroższym i najtańszym.
Reasumując – wybierzmy przede wszystkim kapelę która będzie trafiać w nasze gusta muzyczne, pamiętając również o odpowiedniej cenie.Będzie to gwarancją, że dokonamy sensownego wyboru, a w oferowanej nam cenie dostaniemy dokładnie to czego oczekujemy nie tylko my ale i zaproszeni przez nas współbiesiadnicy!.

Sesja ślubna w Warszawie – kreatywne spojrzenie na wyjątkowe wspomnienia

sesja

Ślub i uroczystość weselna to niepowtarzalne chwile w życiu każdej młodej pary. To nie tylko okazja do rodzinnego spotkania, ale przede wszystkim symbol miłości i silnego przywiązania do drugiej osoby. Właśnie dlatego warto postarać się o to, aby jak najlepiej zapamiętać każdą chwilę, a także mieć w zasięgu ręki pamiątki, które będą nam o tym dniu przypominać. Dodatkowym wydarzeniem, które zwykle organizuje się tuż po weselu, jest oryginalna sesja ślubna wykonana w plenerze lub w wyjątkowych wnętrzach w Warszawie. Jak zatem podejść do tego tematu i nie zapomnieć o detalach w ferworze emocji i dodatkowych obowiązków?

Przygotowania do sesji ślubnej w Warszawie

Tak jak odpowiedniego przygotowania i oprawy wymaga uroczystość ślubna i wesele, tak też sesja ślubna rządzi się swoimi prawami. Wiele młodych par decyduje się dziś na wykonanie tego typu zdjęć w doskonale znanych i lubianych miejscach, właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się sesje w Warszawie – zobacz http://www.agnieszkaklosinska.pl/. Co warto wziąć pod uwagę w czasie planowania sesji ślubnej? Dobrze jest wiedzieć jaki motyw przewodni chcemy wykorzystać i jakie miejsca idealnie wpisują się w tę koncepcję. Jeśli zapadnie decyzja o zdjęciach w plenerze, to musimy wziąć pod uwagę kapryśną pogodę i przygotować się zarówno na słońce, jak i na zachmurzenie, a także na deszcz, czy śnieg (bowiem zimowe zdjęcia także mają swój urok). Jeśli nowożeńcy cenią sobie kreatywność i dbałość o szczegóły – mogą także przygotować akcesoria, które dodadzą nawet prostym i pozornie schematycznym zdjęciom niepowtarzalnego charakteru.

Warszawa w tle sesji ślubnej

Może się wydawać, że Warszawa nie kryje już żadnych tajemnic, a z pewnością nie jest odpowiednim miastem na wykonanie sesji ślubnej. Ale to błędne podejście. Nawet doskonale znane miejsca są urokliwe i z miesiąca na miesiąc zmieniają się nie do poznania. Dodatkowym atutem dużych miast jest różnorodność miejsc od parków, skwerów, ogród botanicznych aż po kawiarnie, restauracje, muzea, centra rozrywki itp. To wszędzie tam można wykonać piękną i oryginalną sesję ślubną, która na długo zapadanie w pamięci nowożeńców i będzie fantastyczną pamiątką również dla ich najbliższych.

W natłoku codziennych spraw trudno na długo zachować wspomnienia nawet tych najpiękniejszych dni w naszym życiu. Wtedy z pomocą przychodzą pamiątki, po które z sentymentem i uśmiechem na ustach sięgamy wspólnie z naszymi najbliższymi. To najlepszy argument przemawiający za tym, żeby w czasie przygotowań do ślubu i wesela wziąć pod uwagę wszystkie możliwości zachowania wspomnień, bo niestety mimo wielkich chęci pamięć bywa zawodna, zwłaszcza w tak emocjonujących chwilach naszego życia.

Jak wybrać najlepszy salon jubilerski oraz najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy?

diament

Mimo bardzo dużych zmian zachodzących w dzisiejszym świecie dotyczących preferowanych i wyznawanych przez osoby młody wartości, niektóre tradycje zdołały przetrwać próbę czasu – tak jest chociażby z zaręczynami dwójki zakochanych w sobie osób oraz symbolem miłości, jakim jest pierścionek zaręczynowy.

Wybór pierścionka zaręczynowego

Wybór pierścionka zaręczynowego dla mężczyzny jest dość trudnym zadaniem – w końcu mimo tego, że pierścionek nie jest w całych zaręczynach najważniejszy to jednak dużą część kobiet przykłada do niego bardzo dużą wagę.Bardzo częstym wyborem przyszłych narzeczonych jest diament w towarzystwie złota, a zdecydowanie rzadziej srebra. Pierścionki wykonane ze złota cechują się bardzo dużą wytrzymałością oraz prezentują się niezwykle efektownie. Popularne są także pierścionki srebrne, choć mogą one z czasem śniedzieć. Złoto jest jednak znacznie droższe, niż podobne pierścionki zaręczynowe w srebrnym wydaniu. Warto pamiętać, żeby wybierać biżuterię znanej jakości z wybitą próbą.

O wyborze najbardziej idealne pierścionka zaręczynowego powinie zdecydować sam zainteresowany mężczyzna, jednocześnie uwzględniając gust swojej wybranki. Opinię względem produktu powinien także wystawić jubiler u którego dokonuje się zakupu – ze względu na doświadczenie w branży oraz znajomość trendów może on dać cennych wskazówek oraz rad. Przed zakupem pierścionka warto jest poznać rozmiar pierścionka, jaki nosi ukochana kobieta. Na wzór może posłużyć inna biżuteria – wtedy łatwo jest zdjąć rozmiar i można mieć pewność, że pierścionek będzie idealnie pasował. Nie znając rozmiaru pierścionka nie warto się jednak tym bardzo przejmować – usługi jubilerskie w większości salonów obejmują także bezpłatną możliwość dokonania pomniejszenia lub minimalnego zwiększenia wielkości pierścionka.Wybierając salon jubilerski w którym chcemy dokonać zakupu warto jest sprawdzić dokładnie opinie na jego temat – bardzo często w małych lokalnych sklepikach jubilerskich, właściciele mają do zaoferowania nietuzinkowe i pięknie prezentujące się pierścionki zaręczynowe. Dodatkowo atutem małych salonów jubilerskich jest bardzo często korzystna cena, która jest bardzo konkurencyjna względem salonów znanych i wiodących marek.

7 najczęściej zadawanych pytań w salonie ślubnym

auto

Prowadząc salon ślubny w okolicach Katowic codziennie odwiedza mnie przynajmniej kilka przyszłych Panien Młodych pytając o suknie ślubne. Każda z Was ma kilka pytań. Część zapytań powtarza się bardzo często. Chciałbym więc na najczęstsze z nich odpowiedzieć i tym samym ułatwić Ci jak się przygotować do zakupu tej wymarzonej kreacji.

1.    Ile wcześniej powinnam zamówić suknie ślubną?

Na to pytanie nie ma jasno określonej odpowiedzi. Z mojego doświadczenia wynika, iż tą jedyną suknię powinnaś zamówić ok. 6 miesięcy przed datą ślubu. Jest to czas, który pozwoli wspólnie dopracować wszystkie szczegóły do perfekcji.

Jeżeli jednak potrzebujesz  kreacji znacznie wcześniej ok. 2 miesięcy przed ślubem, to wspólnie będziemy musieli jeszcze mocniej zaangażować się w przygotowanie wymarzonej kreacji, Oznacza to krótsze terminy pomiędzy przymiarkami i szybsze dopasowanie. Możesz być jednak pewna, że wszystko będzie idealnie.

W przypadku terminów krótszych niż 2 miesiące wiele salonów ślubnych może nie podjąć się realizacji zamówienia. W  salonie Suknie i Dodatki Ślubne istnieje taka możliwość wymaga to jednak indywidualnych ustaleń.

suknie ślubne Katowice

Fotografia: Salon Suknie i Dodatki Ślubne

2.    Ile razy powinnam przyjść na przymiarki do salonu?

Najczęściej od momentu zamówienia sukni ślubnej do momentu, w którym kreacja znajduje się w salonie zapraszam Cię 2  lub 3 razy. Podczas tych wizyt pobraniem miary kontrolnych. Pobranie miar pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie Twojej sukni. Warto dodać , że wszystkie suknie w naszym salonie są szyte indywidualnie na Twoją miarę. Jest to niezbędne w celu idealnego dopasowana do Twojej sylwetki, wydobycia piękna i zapewnienia Ci na świetnej zabawy podczas wesela bez obaw o Twoją suknię.

3.    Jak zamówić suknie ślubną jeżeli mieszkam za granicą?

Pobyt za granicą nie stanowi żadnego problemu przy zamówieniu wymarzonej sukni ślubnej.  Wystarczy, że odwiedzisz nas podczas pobytu w Polsce, wybierzesz swój model, a później indywidualnie do Twoich możliwości dopasujemy terminy wizyt. Istnieje także możliwość przesłania niezbędnych informacji drogę elektroniczną lub przez telefon. Twoja suknia będzie gotowa odpowiednio wcześniej przed ślubem, a Ty będziesz mogła ją odebrać zaraz po powrocie do kraju.  Ostateczne dopasowanie odbywa się wtedy przed samym ślubem. Wiele naszych klientek na stałe mieszka za granicą, śluby zaś odbywały się w tu w Polsce.

4.    Z kim wybrać się do salonu, by najlepiej wybrać tą jedyną suknię ślubną?

salon ślubny Katowice

Fotografia: salon Suknie i Dodatki Ślubne

Na wizytę do salonu najlepiej przyjść z najbardziej zaufanymi osobami. Idealnymi towarzyszkami są: mama, ciocia, siostra lub najbliższa przyjaciółka. Tylko wtedy możesz być pewna, że ich rady będą trafne i faktycznie pomogą Ci w wyborze sukni. To one znają Cię najlepiej.  Zbyt wielu doradców nie ułatwia wyboru. Wprowadza tylko nadmierny chaos. Pamiętaj jednak, że tak na prawdę ostateczna decyzja należy do Ciebie. To Ty musisz czuć, że ta suknią jest tą jedyną.

5.    Kiedy wybierać dodatki, obuwie, biżuterię i welon?

Ostateczne decyzje dotyczące dodatków możesz odłożyć na później. Pamiętaj jednak o kilku istotnych sprawach. Bardzo ważne jest, by możliwie wcześnie zdecydować o wysokości obcasów obuwia ślubnego. Wysokość obcasów ma bowiem bardzo duży wpływ na ostateczną długość sukni. Nie musisz od razu decydować się na konkretny model obuwia. Inne detale takie jak kolor i dodatki możesz wybrać później. Jeśli szukasz inspiracji to zobacz wyjątkowo wygodne obuwie ślubne WItt, w którym gwarantujemy Ci, że przetańczysz całą noc zapominając nawet o wysokich obcasach.

Podczas wyboru sukni ślubnej możesz wybierać spośród wielu rodzajów welonów i dodatków do włosów. Będziesz mogła przymierzyć toczki, fascynatory, kapelusze oraz ozdobne biżuteryjne broszki, pomożemy Ci wybrać najlepiej pasujące dodatki. Wiele modeli naszych sukien posiada także dedykowane welony wykończone tak samo jak brzegi sukni.

W salonie Suknie i Dodatki Ślubne w Piekarach Śląskich  posiadamy także wyselekcjonowaną biżuterię ślubną. Z wyborem biżuterii nie musisz się spieszyć, możesz ją dobrać w momencie, kiedy przymierzysz już swoją kreację. Wtedy ostateczny wybór jest dużo prostszy, ponieważ od razu widzisz ostateczny efekt.

Dodatkowo, abyś jeszcze lepiej mogła poczuć magię tej chwili w naszym salonie posiadamy bukiety ślubne pracowni Dzika Róża. Wszystko to, po to, byś ze wszystkimi dodatkami i bukietem, mogła zobaczyć ostateczny efekt i zrobić próbę generalną przed finalną uroczystością.

6.    Jak wybrać suknię jeżeli jestem w ciąży?

Bardzo wiele naszych kochanych klientek bierze ślub będąc w ciąży. Z przyjemnością zaproponujemy Ci fasony sukien, które najlepiej będą Ci pasować.  Z uwagi na większe zmiany jakie zachodzą podczas ciąży, kreację przygotowujemy ze szczególną uwagą. Suknia musi leżeć idealnie, nie krępować ruchów ani za mocno Cie nie ściskać. Wszystkie nasze suknie są szyte na podstawie Twoich indywidualnych wymiarów. Wszystko zależy także od stopnia zaawansowania ciąży w momencie ślubu.

7.    Ile wynosi zadatek i jak wygląda płatność?

W momencie zamówienia sukni zadatek wynosi 600 – 800 zł. Pozostałą kwotę wpłacasz dopiero wtedy kiedy, Twoja suknia jest w naszym salonie. Istnieje także możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty. Dostosujemy się do Twoich możliwości, każda z płatności może być ustalana indywidualnie.

Mam nadzieję, że te kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ułatwi Ci pierwsze wizyty w salonach. Będziesz mogła się w ten sposób lepiej do nich przygotować. Zapraszam Cię także do umówienia się na wizytę w salonie Suknie i Dodatki Ślubne. Zadzwoń do nas już teraz i opowiedz o swojej wymarzonej sukni, tel.: 669 510 832.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania sali weselnej?

sala

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które zapada nam w pamięci na bardzo długo. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy się do tej uroczystości doskonale przygotować. Jak? Wybieramy estetykę, w jakiej miałby się odbyć, załatwiamy formalności, szukamy kościoła, później sukienki i garnituru, świadków i gości. W końcu myślimy o miejscu. Tylko na co zwrócić uwagę przy tym wyborze?

Sala do stylu

Stylowa sala to nie taka, na której mogą się odbyć wszystkie wesela świata. Choć niewątpliwe i takie mogą nam się przydać, zwłaszcza jeśli niespecjalnie przejmujemy się wystrojem. Jeśli jednak szukamy czegoś wyjątkowego, powinniśmy odwiedzić najbardziej niezwykłe miejsca, jak choćby stronę Naskrajnej.pl, by przekonać się jakie miejsce najlepiej dopasuje się do stylu, w jakim chcemy wziąć ślub.

Co z dodatkami

Osobną kwestią są dodatki. W kontekście wyboru sali to przede wszystkim sposób, w jaki będziemy je mogli rozmieścić. To one tworzą bowiem klimat, a w połączeniu z kwiatami sprawią, że nasza uroczystość stanie się jeszcze piękniejsza i będziemy mogli podziwiać ją doskonale uwiecznioną na zdjęciach. To sala stanowi bowiem tło do ślubu naszych marzeń.

Współpraca

Istotna jest także współpraca, jaką możemy nawiązać z właścicielami sali. Dlatego tak ważne jest to, by byli komunikatywni, gotowi i chętni do pomocy oraz otwarci na nasze pomysły. To ma być nasz dzień, a osoby, które tanim kosztem chcą zrobić wszystko tak, jak lubią nie powinny być jego częścią.

Wybierając ślubną salę warto pomyśleć o każdym aspekcie, aby później nie żałować swojej decyzji. Oczywiście jest ona uzależniona od tego gdzie chcemy wziąć ślub, w jakim stylu go planujemy czy od tego, jak długo ma trwać, gdyż zupełnie czego innego oczekuje się od sali na weselę z prawdziwego zdarzenia, a czego innego od miejsca na weselny obiad.

Jak wybrać sukienkę na ślub cywilny?

Każda przyszła panna młoda staje przed dylematem, jaką sukienkę założyć na ślub. Nic dziwnego, w końcu chce w tym dniu wyglądać zjawiskowo. Problem robi się tym większy, gdy ma to być kreacja na ślub cywilny. Powszechnie uważa się bowiem, że sukienka na taką okazję nie musi być bardzo wytworna. Czy na pewno? Podpowiadamy, jaką wybrać sukienkę na ślub cywilny.

Jaka sukienka na ślub cywilny?

Nie ma co wierzyć temu, co się powszechnie mówi o ślubach cywilnych. Nie są one mniej ważne niż konkordatowe czy kościelne, więc nie powinno się ograniczać sobie wyboru. Oczywistym jest, że skoro to składanie przysięgi przed urzędnikiem, to sukienka powinna być schludna i elegancka, by wydarzeniu nadać rangę ważności. Nie oznacza to jednak, że jeśli się marzy o długiej sukni z trenem, to nie można jej mieć. Panie często wybierają skromniejsze sukienki na ślub cywilny, jak te na stronie https://allani.pl/wyszukaj/sukienki-na-slub-cywilny, które potem założyć mogą również na inne okazje. Takie są znacznie tańsze niż typowe suknie ślubne. Wiadomo jednak – to kwestia indywidualna.

Jaka długość sukienki na ślub cywilny?

W przypadku sukienek na ślub cywilny ich długość zależy właściwie tylko od upodobań panny młodej. Oczywiście należy zachować rozsądek i dobry smak. Raczej nie są wskazane sukienki mini, które z trudem cokolwiek zasłaniają, gdyż po prostu nie wypada się tak ubrać do urzędu.

sukienki

Najpopularniejsze są sukienki, które sięgają do kolan lub poniżej nich. Zakrywają tyle ciała ile powinny, a są praktyczniejsze niż kreacje do ziemi. Jest też ich zdecydowanie największy wybór. Poza tym – łatwiej dopasować ich fason do figury tak, by podkreślić atuty lub ukryć mankamenty. Długość midi pasuje znacznie większej ilości kobiet.

Czy długa sukienka będzie dobrym wyborem? To już zależy od tego, czy lubi się sukienki maxi. Z pewnością takie prezentują się najbardziej wytwornie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by ich nie przydeptywać.

Ślub cywilny – jaki kolor sukienki?

Na śluby kościelne zakładane są białe sukienki lub w odcieniach zbliżonych do bieli. W przypadku ślubów cywilnych jest większa dowolność. Jednak panie mimo wszystko chętnie stawiają właśnie na białe kreacje. Jakie jeszcze są wybierane? Jasnoróżowe, błękitne, brzoskwiniowe. Przewagą takich sukienek jest przede wszystkim to, że można je jeszcze założyć na inną okazję, na przykład na czyjeś wesele. Białą sukienkę również, chociaż z czyimś ślubem lepiej być ostrożnym.

sukienki

Jaki fason sukienki na ślub cywilny?

Oprócz długości i koloru sukienki na ślub cywilny, liczy się też to, by dobrać dobrze jej fason. Musi pasować do sylwetki. Sukienka powinna podkreślać atuty figury, a maskować niedoskonałości. Właśnie dlatego tak ważne jest, by określić rodzaj sylwetki i dopasować do niej kreację.

Panie o figurze gruszki powinny wybrać rozkloszowaną sukienkę, która zakryje szerokie biodra. Ważne, by gorset był bardzo ozdobny. „Jabłka” postawić powinny na krój empire. Kobiety o szerokich ramionach pięknie będą wyglądać w sukienkach o szerokiej, ozdobnej spódnicy i gładkiej górze. Panie o nienagannej figurze mogą wybrać mogą sukienki typu syrena. Podkreślą nienaganną sylwetkę.

Balerinki ślubne – jak dobrać płaskie buty do sukni ślubnej?

buty

Co w sytuacji, gdy planujesz swój wymarzony, bajkowy ślub, lecz nieustannie przeraża Cię wizja tańczenia w szpilkach, których na co dzień nie zakładasz? Zdecydować się na żmudną naukę chodzenia na wysokim obcasie czy może wybrać płaskie buty do sukni ślubnej? Podpowiadamy.

Szpilki czy balerinki do ślubu?

Wybór odpowiednich butów do ślubu jest niezwykle istotnym zadaniem. Z jednej strony muszą pasować do sukni, być efektowne, z drugiej strony natomiast powinny zapewnić wysoki komfort noszenia – w końcu będziesz musiała spędzić w nich wiele godzin, z czego kilka z nich na pewno zostanie przeznaczonych na szalone tańce z panem młodym i gośćmi weselnymi.

Na początku musisz wiedzieć, kiedy kupić buty ślubne. Zacznij się za nimi rozglądać po wybraniu sukni, ale ostateczną decyzję podejmij jeszcze przed pierwszą przymiarką. Dzięki temu obuwie będzie pasować do kreacji, a krawcowa dostosuje jej długość do wysokości obcasa.

A teraz najważniejsze pytanie: wybrać szpilki czy balerinki? Jeśli lubisz buty na wysokim obcasie, sprawa jest prosta – szpilki będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Co jednak, gdy nie opanowałaś trudnej sztuki zgrabnego poruszania się w wysokich czółenkach, a każda minuta spędzona w nich to koszmar dla Twoich stóp? Choć panuje przekonanie, że szpilki są bardziej efektowne, w sklepach obuwniczych i serwisach modowych, takich jak www.domodi.pl/buty/buty-damskie/balerinki, znajdziesz modne balerinki ślubne, które nie dość, że będą wyglądać równie dobrze, to zapewnią Ci wygodę przez całą noc. Pamiętaj też, że nawet jak wybierzesz szpilki, warto zakupić zapasowe buty na płaskim obcasie, które będziesz mogła przebrać w najbardziej „krytycznym” momencie.

Jak wybrać płaskie buty na ślub?

Wbrew pozorom wybór płaskich butów wcale nie jest taki prosty. W pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na dwa aspekty: rodzaj materiału z którego została wykonana cholewka oraz podeszwa.

Balerinki wykonane ze skóry naturalnej zapewnią Ci większy komfort noszenia – będziesz mogła przetańczyć w nich całą noc. Natomiast w syntetycznych butach stopa może szybciej się pocić, a wtedy buty zaczynają obcierać. Zwróć też uwagę na to, aby wkładka była ze skóry naturalnej.

Każdy kojarzy też balerinki z płaską, cienką podeszwą. Choć takie modele są idealne na lato, na ślub mogą się nie sprawdzić. Szukaj modnych baletek z nieco grubszą, trwałą podeszwą oraz minimalnym, nawet dwucentymetrowym obcasem. Dzięki temu nie będziesz tak „czuła” podłoża i każdej nierówności na nim, a w podeszwie nie pojawi się pęknięcie na skutek intensywnego użytkowania.

I choć buty na płaskim obcasie są bardzo wygodne, pamiętaj, że je również musisz wcześniej rozchodzić. Zapobiegniesz tym samym obtarciom w dniu ślubu.

Modele balerin ślubnych

W sklepach znajdziesz wiele przeróżnych modeli balerin na ślub – od klasycznych, gładkich po ażurowe. Modne są w szczególności efektowne, delikatne baletki wykonane z wytrzymałej siatki, na której naszyte są dekoracyjne wzory, perełki i cekiny – one potrafią przyćmić niejedne szpiki.

To, jaki model wybierzesz, powinno zależeć od rodzaju sukni – jeśli jest efektowna, strojna, postaw na klasyczne buty bez wielu ozdób. W przypadku nieco skromniejszych propozycji możesz „zaszaleć” z baletkami. Ciekawym rozwiązaniem są buty z koronką pasującą do materiału, z jakiego wykonana jest suknia lub jej poszczególne elementy.

A na jaki kolor postawić? Obecnie odchodzi się od czystej bieli. O wiele bardziej popularne są beżowe, złote, a nawet srebrne balerinki. Możesz również wybrać pastelowe odcienie. A jeśli lubisz kontrasty i zabawę modą – wybierz chabrowe lub fioletowe buty.

Tricki w makijażu, dzięki którym Twoje oczy będą wyglądały na większe

twarz

Każda kobieta marzy o tym, żeby wyeksponować swoje oczy. Ten artykuł ma na celu pomóc wam wybrać najlepszy sposób na naturalne powiększenie swoich oczu za pomocą makijażu, bez konieczności przyklejania sztucznych rzęs. Czy zwykła zalotka i eyeliner w pisaku wystarczą?

5 sposobów na większe oko:

1. Czarna kreska

Na tym etapie wiele z was zacznie się zastanawiać, jak czarna kreska może powiększyć oko? Jest na to bardzo prosty sposób! Zamiast malować całą powiekę na czarno, możecie zrobić „kocie oko” zwykłym eyelinerem w pisaku.

2. Podkręcone rzęsy

Dodadzą one seksapilu, zmysłowości, a zarazem niewinności. Jeżeli chcecie podkręcić rzęsy, weźcie zalotkę, chwyćcie nią rzęsy, a następnie pomalujcie je mascarą, aby dodać im zmysłowej czerni.

3. Rozświetlone policzki

Zawsze możemy dodatkowo rozświetlić naszą twarz za pomocą rozświetlacza użytego na szczytach kości policzkowych, co sprawi, że nawet ciemniejszy, mocniejszy makijaż, który optycznie może nam pomniejszyć oczy, będzie wyglądał na delikatniejszy.

4. Jasny cień do powiek

Jest to jeden ze starszych trików wizażystów. Wystarczy, że w kąciku oka oraz na górnej powiece nałożycie trochę jasnego lub białego cienia do powiek, a oko będzie wyglądało na większe i bardziej wypoczęte.

5. Makijaż brwi

Wiele z kobiet, które zaczynają swoją przygodę z makijażem często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny w całym make upie jest makijaż brwi. Otóż jest to jeden z ważniejszych etapów codziennego makijażu każdej z nas. Prawidłowo i estetycznie podkreślone brwi dodają kobiecości, wyrazu twarzy, a przede wszystkim pomagają podkreślić nasze oko. Więc jeżeli zależy wam na pokazaniu oka, to pamiętajcie o brwiach.

Jak optycznie powiększyć oko?

W tym artykule przedstawiamy kilka możliwości optycznego powiększenia oka, które pozyskaliśmy od wizażystów marki Golden Rose. Wybraliśmy pięć najczęściej stosowanych. Po zapoznaniu się z artykułem, możecie zastosować wybrane z w wyżej wymienionych trików i zobaczyć jak to się u was sprawdza. Eksperymentujcie!

Najnowsze artykuły