Wiązanka ślubna jest jednym z istotniejszych elementów, który liczy się chyba dla każdej Młodej Pani. To ona w końcu stanowi symbol całego ślubu. W związku z tym, warto poznać najmodniejsze oraz najczęściej wybierane propozycje bukietów ślubnych, gdyż być może dzięki takiej inspiracji znajdzie się coś wymarzonego dla siebie.

Kwiaty idealnie pasujące do bukietów ślubnych

Warto zaznaczyć, które spośród kwiatów najbardziej nadają się do bukietów ślubnych. Są to: róża, goździk gałązkowy, śniedek, glorioza, dalia, eustoma, margaretka, ostróżka, storczyk, jaskier, calla, fiołek afrykański, frezja, hiacynt, gerber, piwonia, hortensja, groszek pachnący, peonia, tulipan. I to właśnie bukiety ślubne z tych kwiatów są najbardziej zjawiskowe. Wybierając poszczególne kwiaty warto sugerować się tym, jak duży ma być bukiet. Na tej też podstawie od razu można zadecydować, czy ma być on tradycyjny, czy nieco bardziej odważniejszy.

Propozycje ciekawych wiązanek

Wiązanki mogą być tradycyjne, a zatem mniejsze, złożone z jednego rodzaju kwiatów. To opcja, która zawsze się sprawdza. Poza tym, można zdecydować się na duży, wielobarwny bukiet, co jest już odważniejszym rozwiązaniem.
Opcją chętnie wybieraną w ostatnich czasach są bukiety złożone z małych kwiatów, ułożone w charakterystyczne koło. Inny rodzaj wiązanek, to wiązanki nawiązujące do wiejskich klimatów, z kwiatów drobnych. Po nim, sprawdzają się też bukiety nieco bardziej eleganckie, chłodne, ale zjawiskowe. W drugiej dziesiątce znaleźć można wiązanki – mozaiki, zarówno pod względem wymiarów, jak i charakterystyki kwiatów. Panny młode nierzadko decydują się na kwiaty nawiązujące do etnicznych klimatów. Ostatnio popularnym trendem jest też tworzenie romantycznych i subtelnych bukietów. Można więc faktycznie przebierać w bukietach i mieć pewność, że niezależnie od wyboru, ten na jaki się zdecydujemy okaże się urokliwy. Powyższe zestawienie ma stanowić inspirację, która przyda się, kiedy tylko wybierze się bukiet adekwatny do naszych oczekiwań.